ZİYARETLER


Amasya Üniversitesi rektörlüğüne tekrar atanan Prof. Dr. Metin Orbay'a çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden ziyaretler devam ediyor.

Amasya Sakatlar Derneği Başkanı Abdullah Ayyıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundular.

ZİYARET-ENGEL

Üniversitemiz bünyesinde yer alan etkinlikleri ve çeşitli projeleri ilgiyle takip ettiklerini söyleyen Amasya Sakatlar Derneği Başkanı Abdullah Ayyıldız; ''Etkinliklerde engelli arkadaşlarımız yaşamın içine dâhil edilip kendilerini önemli hissederken, projelerde ise aktif rol alarak evlerinin dışındaki yaşam içinde her hangi bir vatandaş gibi yer almaya başlamıştır. Bu tür etkinliklerde engelli arkadaşlarımız ile üniversite öğrencilerimiz yan yana geliyor. Toplumunda bizlerle empati kurması noktasında üniversitenin sağladığı katkılardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Dezavantajlı bireylerin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere eşit olarak erişebilmeleri için herkese önemli görevler düştüğünü söyleyen Rektörümüz Orbay ise, "Engellilerin sosyal, kültürel ve spor yaşamı içerisinde kendilerine yer bulabildiklerini gösterebilmek adına çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonları engelli bireylerin kurup, yönettiği sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte gerçekleştiriyoruz. Engelli bireylerimizi yaşamın içine katarken aynı zamanda toplumda engellilere karşı oluşan önyargıları da yok etmek için mücadele ediyoruz. Biz toplumdaki tüm dezavantajlı gruplar için projeler üretmeye, temsilcilerinin önerilerini dinlemeye, sorunlarının çözümüne ortak olmaya devam edeceğiz'' cümlelerini kaydetti.

Amasya Gençlik Merkezi Müdürü Şahin Gümüş ve Gençlik Liderleri; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ı ziyaret etti.

GENÇLİKKK

Amasya Gençlik Merkezi Müdürü Şahin Gümüş, "İlimize dışarıdan gelen üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz gezi programlarıyla Amasya'nın tarihi, kültürel, doğal ve sanatsal özelliklerin üniversite gençliğine anlatıyoruz. Amasya tarihini daha yakında tanıyan bir üniversite gençliği oluşturmak amacıyla üniversitemizle birlikte 2014-2015 akademik yılında bir çok proje gerçekleştirdik. 2015-2016 akademik yılında da işbirliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyoruz'' dedi.

Üniversite öğrencilerinin serbest zamanlarını verimli değerlendirebilmeleri adına üniversite bünyesinde bulunan öğrenci kulüpleri ile Gençlik Merkezinin irtibat halinde olmasının önemine vurgu yapan Orbay, bu bağlamda ilimizdeki kamu-kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti. 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü