Ziyaret


AK Parti Amasya Teşkilatı üniversitemiz rektörlüğüne ziyarette bulundu. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Amasya Merkez İlçe Başkanı Bilal Dümen ve AK Parti İl Teşkilatı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret ettiler.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla olduğu gibi Amasya Üniversitesiyle her zaman eşgüdümlü çalıştıklarını ve Amasya'nın yararına olan her konuda sıklıkla üniversite-belediye işbirliğiyle ortak projeler üretildiğini, bu projelerin geri dönütlerinin ise kamu yararı açısından oldukça verimli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Cafer Özdemir Rektörümüz başta olmak üzere tüm üniversite camiasına Amasya'ya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi Önemli Bir Odak Noktası

Başkan Özdemir; "Son yıllarda üniversitemizin gösterdiği farkındalık ve ortaya koyduğu çalışmalar ortadır. Amasya Üniversitesinin bu akademik yıl da doluluk oranı ve yeni öğrenci kontenjanları ile bölgede önemli bir odak noktası olmasından fazlasıyla memnunuz.'' dedi.  Ülkemizin 81 ilinden ve yurtdışından gelen öğrencilerin kültürel anlamda şehre yaptıkları katkının yanı sıra ekonomik canlanmanın önemli unsuru olduklarını da belirten Özdemir; Amasya'da iyi şeylerin olduğunu Amasya insanının ise her şeyin en iyisine layık olduğu vurgusunu yaptı.

Amasya Üniversitesi öğrencilerinin yüzde 80 oranında il dışından gelmiş olmasını değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek; Amasya Üniversitesinin doluluk oranından fazlasıyla memnun olduklarını dile getirdi."Her İlde Bir Üniversite"parolasının Amasya'da Amasya Üniversitesi ile ne denli önemli bir ivme yakalanıldığını gördüklerini kaydeden Ünek; siyasi irade olarak özelde ilçe, il ve bölgemizin, genelde ise dünyada lider bir Türkiye arzusu içerinde tüm kurumlar ile çalışarak üniversitemize gerekli desteği verdiklerini söyledi.

Bölgede ve Ülkede Güçlü Bir Üniversite Olma Yolunda

Üniversitemizin il merkezi ve ilçelerde yakaladığı başarının önemine değinen AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle ise Amasya ile Amasya Üniversitesinin her alanda birliktelik yakalamış olmasının ilimize, bölgemize ve ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağladığını belirtti. Gülle, dün olduğu gibi bugün de Amasya ve Amasya Üniversitesinin gelişimi için el birliği içinde çalışacaklarını ifade ederek, başta üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Orbay ise 2014-2015 akademik yılının doluluk oranları, yeni açılan programlar, öğrenci sayısındaki değişim, geleceğe yönelik planlamalara ilişkin bilgileri konuklarla paylaştı. Türkiye'nin dört bir yanından gelecek binlerce öğrenciyle Amasya Üniversitesi ailesinin daha da güçlendiğini kaydeden Rektörümüz, Amasya Üniversitesinin bölgede ve ülkede saygın bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade etti. Üniversitemizin başarısının kaynağının paydaşlarımızla uyum içinde çalışmaktan kaynaklandığını kaydeden Orbay, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle'ye, Ak Parti yönetimi ve yetkililerine, Belediye Başkanı Özdemir'e üniversitenin gelişimine yaptıkları katkılara teşekkür ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

özdemir-123

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü