Yolunuz Bahtınız Açık Olsun!


2015-2016 akademik yılı Eğitim Fakültesi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Amasya Üniversitesi Spor Salonunu hınca hınç dolduran mezun öğrenci ve ailelerinin coşkusuna; Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, akademik ve idari personel de eşlik etti.

eğitim1

Eğitim Fakültesi mezuniyet töreninde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Eğitimi Bölümünden Elif Siel mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Siel; ''Bugün öğretmenlik mesleğine adım atmanın haklı gururunu yaşıyoruz, üniversitemiz bize sunulan imkânları hep daha yukarı çıkarmak için hep  gayret gösterdi. Rektörümüze, dekanımıza, hocalarımıza, bize emeği geçen herkese mezun öğrenciler adına teşekkür ediyorum.'' dedi.

Alnınız Açık Başınız Dik Olsun!

''Elli yıllık öğretmen yetiştirme mirasına sahip bir fakültenin mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz'' diyerek salonu selamlayan Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere; ''Saygıdeğer anne ve babalar bundan yaklaşık dört yıl önce bir lise mezunu olarak bize emanet ettiğiniz çocuklarınıza gözümüz gibi baktık ve bugün onları sizlere birer genç öğretmen olarak teslim ediyoruz. Değerli öğretim elemanı arkadaşlarım, bir sanatçının eserini işlediği gibi dört yıl boyunca her gün her dakika işlediğiniz eserleriniz şu an karşınızda, onlar karşınızdan geçerken gözlerinizdeki gururu ve mutluluğu hissediyorum. Emekleriniz çabalarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genç öğretmen arkadaşlarım; bugün son ders, unutmamanız gereken bir şey var her son bir başlangıçtır. Sizden dileğim; ailenizi, vatanınızı, milletinizi unutmayın; bayrağınıza, toprağınıza sahip çıkın; çünkü siz bu ülkenin geleceğisiniz. Allah sizi bundan sonra güzel insanlarla karşılaştırsın alnınız açık başınız dik olsun!'' ifadelerini kullandı.

eğitim2

Yolunuz Bahtınız Açık Olsun!

Salonu dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ise; ''Güzel yurdumuzun dört bir köşesinden gelen çok değerli anneler babalar; öncelikle Amasya Üniversitesinin akademik ve idari personeli adına Şehzadeler Şehri Amasya'ya ve Amasya Üniversitesine hoş geldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Öğrencilerimizi gerek ahlaki anlamda gerek akademik anlamda gerek bilimsel anlamda en iyi şekilde yetiştirme gayret ve azmi içerisinde olduk. Bu anlamda tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ederim. Bugün bu manzaranın oluşmasında asıl kahraman olan genç öğretmen arkadaşlarımızı da saygıyla selamlıyorum. Sevgili gençler; hayat şimdi başlıyor; iş ve aile hayatına atılacaksınız, bu sınavları da en iyi şekilde geçeceğinize inancım tamdır. Pek çok zorluklarla karşılaşabilirsiniz, hepsinin üstünden gelebilecek güce sahipsiniz. Hangi zorluklarla karşılaşırsanız karşılaşın her zaman ailenizin, devletinizin yanında olun. Yolunuz bahtınız açık olsun.'' cümlelerini kaydetti.

İlk 7 dönem baz alınarak çıkarılan not ortalamasına göre fakülte derecesi yapan öğrencilere başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Fakülte birincisi Psiklolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden Elif Siel,  fakülte ikincisi Psiklolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden Ahmet Karcı, fakülte üçüncüsü Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Büşra Demir'e Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feda Öner tarafından başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, öğrenci konseyi başkanına ve mezun olan kulüp başkanlarına ağaç dikme sertifikası verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu. Üniversitemiz halk oyunları ekibinin gösterileri salondan bol bol alkış aldı.

eğitim22

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Törenlerine ilişkin daha fazla fotoğraf için Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

kep

 Amasya Üniversitesi

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü