YÖK Personel Daire Başkanlığından Amasya'ya Gezi


Üniversitemizin en temel paydaşlarından olan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Personel Daire Başkanlığı, Daire Başkanı Recep Sarıipek başkanlığında; üniversitemiz personel daire başkanlığı çalışanlarıyla bir araya geldiler. Üniversitemiz birimlerini ve Amasya'nın tarihi ve kültürel alanlarını iki günlük gezi planı boyunca ziyaret ettiler.

yök90

Bir yükseköğretim kurumu olmamız dolayısıyla Personel Daire Başkanlığımızın, YÖK Personel Daire Başkanlığıyla yoğun bir telefon ve elektronik e-posta trafiği var. Her iki daire çalışanlarının da birbirleriyle yüz yüze tanışma fırsatı bulup sohbet imkânı yakaladıkları gezi kapsamda müzeler, tarihi ören yerleri ve üniversitemize bağlı birimler gezildi. Amasya'nın kültürel ve manevi dokusunu teneffüs etme şansı bulan YÖK Personel Daire Başkanlığı çalışanları Amasya ve üniversitemizin yakın ilgisinden çok memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı çalışanlarının da yaşadıkları şehri yakından tanıma fırsatı bulduğu gezi boyunca; şehrimizin tanıtımı noktasında katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve Merzifon Belediye Başkanımız Alp Kargı'ya üniversite camiası olarak teşekkür ediyoruz.

yökkkk

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü