YGS Koordinasyon Kurulu Toplandı


23 Mart 2014 tarihinde tek oturum halinde 10.00-12.40 saatleri arasında yapılacak olan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ile ilgili Amasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Metin ORBAY (Koordinasyon Kurul Başkanı)  başkanlığında 19.03.2014 tarihinde Üniversite Rektörlük binasında saat 10:00'da GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ  içeren bir toplantı yapmışlardır.

Toplantıya Koordinasyon Kurulu Üyeleri olarak Valilik Temsilcisi Sayın Vali Yardımcısı Nevzat SİNAN, İl Sınav Koordinatörü Sayın Doç. Dr. Mustafa KANDEMİR,  Belediye Temsilcisi Sayın Adem BAYRAKTAR, İl Emniyet Müdürlüğü Temsilcisi İl Emniyet Müdürü Sayın Cemil BAYAZIT,  İl Jandarma Komutanlığı Temsilcisi Alay Komutanı Sayın J. Albay Ünsal AĞAOĞLU, Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi Sayın Şevki CANLI, İl  Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sayın Sevgül ZENGİN katılmışlardır.

Toplantıda; Sınava girecek adayların her türlü ihtiyaçları düşünülerek, sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla kurulda alınan kararların bildirilmesi gereken kamu kurum veya kuruluşları ile irtibata geçilmesi konusu karar altına alınmış,  Nüfus Cüzdanı olmayan adaylar sınava alınamadığından İl Nüfus Müdürlüğünün 23.03.2014 Pazar günü 07.30 ile 10.15 saatleri arasında açık tutulması, sınav günü toplu taşıma araçlarının yeterli sayıda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar belirlenmiş, sınavın yapılacağı binalarda sınav günü elektrik, su kesintisinin olmaması ve binaların ısıtılması için ilgili kurum ve kuruluşlara yapılacak bilgilendirmeler görüşülmüştür.

 

YGS Koordinasyon Kurulu Toplandı

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü