Yeni Öğrenci Otomasyon Sistemi Tanıtıldı


Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen akademik, idari kadroları ve öğrencilerimizi yakından ilgilendiren Öğrenci İşleri Otomasyon Bilgilendirme Toplantısı Teknoloji Fakültesi İdari Toplantı Salonunda yapıldı.

Öğrenci bilgi sistemini büyük ölçüde kolaylaştıracak olan yeni sistem hakkında, Bilgi İşlem Dairesi tarafından soru-cevap içerikli bir sunum gerçekleştirildi. Bilgi İşlem Daire Başkanı İsmail Can, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Recep Öztürk ile  Mühendisler Ali Baştuğ ve Ergin Aslan'ın yeni sistem hakkında bilgi verdiği toplantıya Teknoloji Fakültesi, Sosyal Bilimler MYO ve Teknik Bilimler MYO'dan akademisyenler ve ilgili idari personel katıldı.

Üniversitemiz Bilgi İşlem Dairesi mühendislerince yazılan Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi hakkında bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Mühendisler Ergin Arslan, Ali Baştuğ öğrenci bilgi sistemini büyük ölçüde kolaylaştıracak olan sistemin; yıl sonu geldiğinde mezun öğrencileri otomatik olarak tespit edeceğini ayrıca, transkript ve not ortalamalarının dahi bireysel değil sistem tarafından otomatik olarak yapılacağını, sistem sayesinde herkesin kendi yetkili olduğu ekranları görerek işlem yapacağını söyledi.  Baştuğ aynı kullanıcının başka bir bölümdeki öğrencileri göremeyeceğini sadece kendisi ile alakalı olan, dersleri açabileceğini belirtti.

Akademisyenlerin sisteme dair öneri, görüş ve eleştirilerini iletme fırsatı bulduğu toplantıda 2013-2014 akademik yılında uygulamaya giren yeni sistemin Bilgi İşlem Daire Başkanlığının fakülteler ve yüksekokullar ziyaret ederek yazıldığı ve  bundan sonra da akademik personelin önerileri baz alınarak her geçen gün daha da geliştirileceği ifade edildi.

otomasyonnnnnnnnn123

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü