Yeni Akademik Yıla Merhaba


Üniversitemiz  Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, 2014-2015 akademik yılında üniversitemizde eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz ile akademik ve idari personele başarılı ve verimli bir akademik yıl geçirmeleri temennisinde bulundu.

Amasya Üniversitesinin 84 aktif programında 14 bine yakın öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğünü vurgulayan Prof. Dr. Metin Orbay, "Akademik özgürlüğü bilimin evrenselliği olarak gören ve her zaman ön planda tutan Amasya Üniversitesi, bilimle, halkla, sanatla bütünleşmiş bir üniversite olmayı hedeflemektedir. Üniversitemiz; ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra hayat boyu öğrenmenin tüm süreçlerinde de akademik faaliyetler yapmakta ve mezuniyet sonrası istihdam sorunlarının yaşanmadığı alanlarda yeni programlar açarak istikrarlı bir şekilde büyümektedir. 2014-2015 akademik yılına üniversitemiz bünyesinde; yedi fakülte, bir yüksekokul, sekiz meslek yüksekokulu, iki enstitü ile beş araştırma-uygulama merkezi ile birlikte girmektedir" dedi.

Üniversitenin akademik ve fiziki olarak büyümesini destekleyen tüm iç ve dış paydaşlarıyla birlikte yeni akademik yılda da çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Prof. Dr. Orbay ,"Yüzde 80'i şehir dışından gelen yaklaşık 14 bin öğrencimizi kendi çocukları gibi sahiplenen değerli Amasya halkıyla bu yıl da çeşitli organizasyonlarda buluşacağız, etkinliklerimizi onlarla paylaşıp birlikte gelişeceğiz.Amasya Üniversitesinin bilimsel araştırma, kültürel, sanatsal ve sportif alanlardaki başarıları için çalışan tüm öğretim elemanı kadrosuna, idari personele, özellikle de öğrencilerimize başarılı ve verimli bir akademik yıl dilerim"  açıklamalarında bulundu.

öğrenciler-iyi

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü