Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizle 5 Çayı


Üniversitemizde okuyan dünyanın farklı coğrafyalarından gelen yabancı uyruklu öğrencilerimize kendilerini ülkemizde yabancı hissetmemeleri ve uyum süreçlerini kolaylaştırmak için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız bir dizi etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında üniversitemizin faklı bölümlerde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerimizin hem kendi aralarında hem de kampüs içerisindeki uyumlarına katkı sağlamak adına 5 çayı etkinliği düzenlendi. Bir araya gelip sohbet etmenin de bir simgesi olan Amasyamıza has semaverde demlenen çay eşliğinde  sohbet edip sorunlarını, isteklerini Öğrenci İşleri Daire Başkanı Recep Öztürk ve Şube Müdürü Filiz Deniz'e iletme fırsatı bulan yabancı uyruklu öğrencilerle not sistemi, staj yapabilecekleri yerler, barınma sorunları gibi geniş yelpazeli fikir alış verişi gerçekleştirildi.

5 ÇAYIIII

Yabancı uyruklu öğrencilerimizle tek tek konuşarak onların dertlerini, isteklerini dinleyip değerlendirmek üzere notlar alan Öğrenci İşleri Daire Başkanı Recep Öztürk; ''Faklı bölümlerde okuyan öğrencileri bir araya getirip kaynaştırmak varsa burayla ilgili olumlu olumsuz düşüncelerini öğrenmek çözüm üretme noktasında nelerin yapılabileceğini tartışmak istedik'' dedi.

Üniversitemizde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerimizin ortak isteği ise şehiriçi ulaşımın yabancı uyruklu öğrencilere ücretsiz hale getirilmesi.

Misafirdiler; Ev Sahibi Oldular TIKLAYINIZ

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü