Voleybol Şöleni Başladı


20-24 Aralık 2013 tarihleri arasında üniversitemizde organize edilen Türkiye Üniversitelerarası 2. Lig Voleybol Grup Birinciliği müsabakaları ilimiz Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ve il protokolünün de izlediği  Bozok Üniversitesi ile N. Naci Yazgan Üniversitesi arasında yapılan müsabakayla başladı.

Programa Vali Çomaktekin'in yanı sıra Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar, Üniversitemiz Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Ziyagil, bazı kurum müdürleri, öğretim üyeleri, sporcular ve öğrenciler katıldı.

voleybolll-123

Vali Çomaktekin; müsabakayı Amasya'da tertip eden federasyon temsilcilerine, üniversitemize, sporculara, hakem ve antrenörlere teşekkür ederek başarılar dilediği konuşmasında "Değişik üniversitelerden gelen gençlerimizi Amasya'da görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerimiz voleybol müsabakası dolayısıyla burada diğer üniversitelerimizin öğrencileriyle tanışma ortam da yakalıyorlar. Diğer illerden gelen gençlerimize bir tavsiyem var; Amasya'yı iyi tanıyın. Amasya 8500 yıllık tarihi ile 17 ayrı uygarlığa ev sahipliği yapmış bir Şehzadeler Şehri. Tarih, kültür ve medeniyet birikimi oldukça yüksek bir şehir. Spor müsabakaları kapsamında Amasya'ya gelmişken, Amasya'nın bu boyutunu da iyi değerlendirin. Bu müsabaka çok güzelliklere vesile olacak'' dedi.

Törende konuşan Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar ise müsabakalar nedeniyle Amasya'da bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, sporun önemine değindi ve turnuvaya katılan bütün takımlara başarılar diledi.

Amasya Üniversitesi olarak müsabakaya ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden ve bütün takımlara başarılar dileyen üniversitemiz Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Ziyagil, sporun bir yaşam biçimi olduğunu ifade ederek, üniversiteli öğrencilerin eğitimdeki başarılarını spor ile beraber yürüttüklerinde başarılarının artarak devam edeceğini belirtti.

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen müsabakalara; Bozok Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, N. Naci Yazgan Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Amasya Üniversitesi'nin kız ve erkek voleybol takımları katılıyor.

voleybol-comaktekin

20-24 Aralık 2013 Voleybol 2. Lig Grup Birinciliği maç saatlerini öğrenmek için TIKLAYINIZ

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü