Vali Çomaktekin'den 'Hayırlı Olsun' Ziyareti


Vali İ. Halil Çomaktekin üniversitemiz rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof. Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret etti. Çomaktekin, yeni çalışma döneminde Orbay'a başarılar diledi.

Üniversitemizin geldiği nokta ve bundan sonra yapılması gereken çalışmalarla ilgili istişarelerde de bulunan Çomaktekin, Amasya Üniversitesinin Amasya'ya ve bölgemize önemli bir katma değer sağladığını ve bu gelişimin bundan sonraki süreçte de devam edeceğine inandığını belirtti. Vali Çomaktekin'in ziyaretinde Suluova'dan bir heyet de hazır bulundu. Suluova özelinde ilçenin kalkınmasına üniversitemizin yaptığı katkıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çomaktekin; Suluova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Turgut Aksu, Suluova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Serdar Burtaçgiray, Suluova Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Esem Kodaman, Suluova Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz, Suluova Besiciler Kooperatif Başkanı  İdris Yavuz, Suluova Ziraat Odası Meclis Başkanı Hidayet Şimşek'in de katkılarıyla Suluova'da yapılan kamu yatırımları ve çiftçinin, esnafın durumuyla ilgili genel bir değerlendirme yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Orbay; Amasya Üniversitesinin paydaşlarıyla işbirliğini çok önemsediğini bu bağlamda birçok üniversite-sanayi-kamu işbirliği gerçekleştirildiğini kaydetti. 

vali çomaktekin

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü