UZEM Yüksek Lisansta İlk Mezunlarını Verdi


Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı ilk mezunlarını verdi. Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, UZEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Çakır, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler ile aileleri de katıldı.

UZEM12356

Türkiye'de Uzaktan Eğitim Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını ilk kez Amasya Üniversitesinin başlattığını ifade eden Rektörümüz Orbay;''Bu programdan mezun olan öğretmen arkadaşlarımıza eğitimle ilgili söylenecek fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum; fakat hayatta başarılı olmak için neler gerekir bunlarla ilgili çok şey söylenebilir. Başarılı olmanın temel sebeplerinden biri bilgili olmak, diğeri ise ilgili olmaktır. Bilgi kelimesinin içinde ilgi vardır, bilgili olmanın yüzde 80'ini ilgi oluşturuyor.'' dedi.

Mezun olan öğrencileri tebrik eden Orbay; "Hayat boyu öğrenme sürecinizde yine üniversitemizde karşılaşmak temennisiyle hepinize başarılar dilerim. Ayrıca başta UZEM çalışanları olmak üzere bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim."  sözlerini kaydetti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere ise  "Bu programı ilk açacağımız zaman hayal gibi gelmişti. Açılmasında büyük bir çaba sarf ettik; ama asıl çabayı devam ettirmekte yaşadık. Her güzel şey zahmetle doğar. Biz bunu başardık." ifadelerini kullandı.

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Çakır; ''Personelimle birlikte yoğun bir tempoda çalıştığımız UZEM'de Amasya Üniversitesinin bilginin ve teknolojinin yuvası olma gayretine biz de katkılarımızı sunma gayreti içindeyiz. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz olmak üzere tüm Amasya Üniversitesi ailesine teşekkürlerimi sunuyor, mezun öğrencilerimizi tebrik ediyorum.'' sözlerini kaydetti.

Uzaktan Eğitim Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Program mezun öğrencilerinin de duygularını ifade ettiği mezuniyet töreni, kokteylin ardından son buldu.

ENGEEL2345

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü