Uzaktan Eğitim Sürecinde BÖTE’ler


Üniversitemiz kulüplerinden Bilişim Ve Teknoloji Kulübü tarafından organizeedilen 'Uzaktan Eğitim Sürecinde BÖTE'ler' başlıklı konferans Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesinden Prof. Dr. Uğur Demiray'ın sunumuyla gerçekleştirildi.

BÖTE

Son 20 yıldır internetin yoğun kullanımı ve yaşamımızın bir parçası halin gelen mobil teknolojiler her alanı olduğu kadar eğitim alanını da etkilediğini ifade eden Demiray; ''E-öğrenme bireylere eğitsel materyallerin elektronik ortamda uygun ve esnek olarak yapılandırılabilmesi, hızlı güncellenebilmesi, farklı teknolojileri öğrenme sürecinde katabilmesi ve 7/24 uygun olunan zamana göre alınabilmesi sağlarken kurumlar açısından da eğitimlerini sunabilecekleri ve nakledebilecekleri önemli bir kavramdır. E-öğrenme süreçlerinde bilişim teknolojileri daha çok önem kazanmıştır. Bu bağlamda BÖTE'lerdeki kaliteli eğitim önem kazanmaktadır. Mobil gerekçelerin yaygınlaşmasıyla mobil öğrenme kavramının yaygınlaşmasıyla farklı öğrenme yapılarına ve klasik öğrenme dışındaki çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle internet üzerinden uzaktan eğitim sistemleri eğitimin her alanında ve iş dünyasında insan kaynağının eğitim/öğretimini bulunduğu yerden erişimle zaman mekân sınırlılıklarını ortadan kaldırarak eğitim ve öğretimde yüksek bir başarıya olanak sağlar'' dedi.

Konferans sonunda üniversitemizin yeni başlattığı bir uygulama olan ''En Güzel Hediye, En Güzel Miras: Bir Fidan Toprakla Buluşuyor'' parolası kapsamında Prof. Dr. Uğur Demiray adına dikilen fidanın koordinatlarının yer aldığı sertifika Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Recep Çakır tarafından kendisine takdim edildi.

BÖTE: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

BÖTE4

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü