Ünlü İlahiyatçı Konferans Verdi


Kuruluşundan itibaren Amasya üniversitesi ve Amasya halkı ile bütünleşen ve çeşitli etkinlikler gerçekleştiren üniversitemiz İlahiyat Fakültesi; yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. Amasyamızın yetiştirdiği en büyük değerlerden ve ülkemizin saygın ilim adamlarından biri olan Prof. Dr. Süleyman Uludağ İlahiyat Fakültesinin öncülüğünde ve Rektörlüğümüzün desteğiyle gerçekleştirilecek olan etkinlikte "Tasavvufun İslam Toplumundaki Yeri" başlıklı bir konferans verdi.

Konferansın tasavvuf alanında önemli bir merkez olan Amasya'da verilmesinin etkinliğe ayrı bir anlam kattığını ifade eden  İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, ''Değerli Hocamız Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Hz. Peygambere kadar ulaşan bir geçmişe sahip olan ve tarih boyunca İslam toplumlarında önemli bir fonksiyon icra eden tasavvuf alanında bizleri bilgilendirecektir. Üniversite olarak böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.'' dedi.

'Tasavvuf'un İslam Toplamdaki Yeri' konulu konferans 6 Mart 2014 Perşembe günü saat 19.30'da Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

tasavvuff

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Amasya Üniversitesi