Üniversitemizin Kalite Yolculuğunda Önemli Bir Adım


Amasya Üniversitesi ileTürk Standardları EnstitüsüarasındaEğitim Protokolüimzalandı.Protokol kapsamında, standardizasyon bilincinin yaygınlaştırılması ve standartların kullanımını teşvik etmek amacıyla ortaklaşa panel ve seminerler düzenlenecek; ürün, hizmet ve sistem belgelendirme, deney ve kalibrasyon hizmetleri alanlarında işbirliği imkanları araştırılacak.

Türk Standardları Enstitüsünün her türlü madde ve mamüller ile usul ve hizmet standardlarını yapmak amacıyla 1960 yılında kurulduğunu anlatan TSE Çorum Belgelendirme Müdürü Arslan Karaköse, 1985 yılından itibaren Çorum'da temsilcilikleri bulunduğunu da söyledi. Temsilciliğin Çorum, Tokat, Yozgat, Kastamonu'nun yanı sıra Amasya'ya da hizmet verdiğini hatırlatan Karaköse, Enstitünün; ülkemizin rekabet gücünü artırmak, ulusal ve uluslararası düzeyde ticaretini kolaylaştırmak ve toplumun yaşam düzeyini yükseltmek için; standardizasyon, uygunluk değerlendirme, deney ve kalibrasyon faaliyetlerini tarafsız, bağımsız, etkin ve güvenilir olarak sağlamak gibi kurumsal misyonlarının bulunduğunu da sözlerine ekledi. İmzalanan Eğitim Protokolünün her iki kuruma ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bir ürün satın alırken TSE belgesi olup olmadığını kontrol etmeye çalıştığını dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "TSE ülkemizin en güvenilir kurumları arasında… Üniversitemiz ile TSE arasındaki işbirliğinin arttırılması, ortaklaşa projeler yürütmesi için gerekli düzenlemeleri içeren bir eğitim protokolü imzalandık. Protokol üniversitemizin kalite yolculuğunda önemli bir adımdır. Hayırlı olsun." dedi.

Protokol İmza Töreninin ardından TSE Çorum Belgelendirme Müdürü Arslan Karaköse tarafından Rektör Prof. Dr. Metin Orbay'a kurumlar arası işbirliğinin anısına bir plaket takdim edildi.

Üniversitemizin Kalite Yolculuğunda Önemli Bir Adım

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü