Üniversitemize Mevlana Ziyaretleri Sürüyor


Mevlana Değişim Programı kapsamında 12 ülkeyle anlaşmamız bulunuyor. Anlaşmalı olduğumuz ülkelerle karşılıklı ziyaretlerimiz sürüyor. Son olarak Hindistan KIIT Üniversitesinden gelen okul yönetimi alanında çalışmaları olan Doç. Dr. Priti Ranjan Sahoo'yu ağırladık.  Mevlana kapsamında üniversiteme ziyarette bulunan Doç. Dr. Sahoo, üniversitemiz birimlerini ziyaret etti, İngilizce Hazırlık Bölümünde derse katılıp Hindistan ve Hindistan eğitim sistemi hakkında bir sunum yapıp öğrencilerimizden gelen soruları cevaplandırdı.

mevlana123445

Ziyareti kapsamında Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hikmet Develi ve Genel Sekreter Hasan Özyurt'u da ziyaret edip üniversitemizin mevcut işleyişi hakkında bilgi alam Sahoo;''Değişim programları kültürlerin kaynaşması amacıyla yapılır. Hindistan eğitim sisteminde edindiğimiz iş tecrübelerimizi buraya aktarmak, Amasya Üniversitesinin eğitim sistemi ile akademik ve idari personelin  çalışmalarından edindiğimiz tecrübeleri de ülkemize aktarmak istiyoruz. Buradaki sistemi tanıyıp, gözlemleyip ülkemizdeki aksaklıkları gidermeye çalışacağız''dedi.

Üniversitemiz laboratuarlar ve sınıflarının donanımlı, malzemelerin kaliteli ve öğrencilerimizin ilgili, meraklı olduğunu ifade eden Hindistanlı Konuğumuz, akademik personelimizi Mevlana Değişim Programı kapsamında Hindistan'a davet etti. Amasya'nın huzurlu, sakin, akademik araştırma yapmak için ideal ve çok güzel bir şehir olduğunu söyleyen Sahoo, uluslararası öğrencilerin bu özellikleriyle Amasya'yı mutlaka tercih etmeleri gerektiğini belirtti. İki ülke kültürünün çok benzediğini de sözlerine ekleyen Do. Dr. Sahoo;''Burada insanlar sürekli gülümsüyor. Çok cana yakınlar, içten misafirperverliğiniz için Amasya Üniversitesi ailesine çok teşekkür ediyorum''sözlerini kaydetti.

mevlana12390

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü