Üniversitede Kapılar Sonuna Kadar Açıldı


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç'ı ziyaret etti. Ziyarette, Prof. Dr. Orbay Rektörlük görevini üstlendiği 2011/2015 yılları arasında Amasya Üniversitesinde yaptığı çalışmalar ve hizmetler hakkında bilgi aktardı.

atso

Tüm Etkinliklerimiz Amasyalılara Açık

Amasya Üniversitesinin bir şehir üniversitesi olarak yapılandığını vurgulayan Prof. Dr. Orbay, üniversitemizin gerçekleştirdiği tüm etkinliklerin Amasyalılara açık olduğunu ifade etti. İşadamlarımızdan gelen ülkemiz ve Amasya'nın yararına olan bütün önerilerin değerlendirildiğini belirten Orbay; ''Üniversite yönetimi olarak başta Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere ülkemizin ve Amasya'nın kalkınması için çalışan kuruluşları birer paydaşımız olarak görüyoruz. Fakülte ve yüksekokullarımızın şehir içerisinde olması Amasya'nın ticaret hayatına katkı sağlıyor'' dedi.

Orbay: Başarımızda Paydaşlarımızın Katkısı Büyük

Amasya'nın öğrencilerimize huzur ve barış ortamı sunuyor olmasının üniversitemizin gelişmesine hız ve ivme kazandırdığını söyleyen Orbay; ''2010-2011 akademik yılında 6 bin 384 olan öğrenci sayımız, 2014-2015 akademik yılında yüzde 112'lik bir artışla 13 bin 528 sayısına ulaşmıştır. Üniversitemizi önlisans ve lisans eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir yükseköğretim kurumu olmanın ötesine taşıyarak yüksek lisans, doktora ve sertifika programlarını başarılı bir şekilde yürüten bir kurum haline getirdik. Enstitüleri, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksekokulları, araştırma merkezleri, laboratuvarları ve kütüphaneleri ile çağdaş imkânlara sahip Amasya Üniversitesini oluşturmaya çalıştık. Amasya Üniversitesi önümüzdeki dönemlerde de açacağı bölüm ve programlarda istihdam olanaklarını, bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak artan öğrenci kapasitesiyle büyümeye devam edecektir. Üniversite olarak gerçekleştirdiğimiz bütün başarılı çalışmaları başta Valiliğimiz, Belediyemiz, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası gibi paydaşlarımızla birlikte başardık"  ifadelerini kullandı.

Amasya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Rektörümüz Orbay'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirip  Orbay'ın yaptığı hizmetleri ve çalışmaları heyecanla takip ettiklerini söyledi. Orbay döneminde üniversite bünyesinde açılan yeni bölümlerle birlikte, öğrenci sayısındaki hızlı artışın Amasya'nın ticaret hayatı için önemli bir destek olduğunu belirten Kırlangıç, ayrıca üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarıyla Amasya Üniversitesinin kapılarının iş adamlarına ve Amasyalılara sonuna kadar açıldığını kaydetti.

20 Nisan 2015 Pazartesi günü yapılacak Amasya Üniversitesi Rektörlük seçimlerinin şehrimize hayırlar getirmesini temenni eden Murat Kırlangıç, Prof. Dr. Metin Orbay'a seçimlerde başarılar diledi. 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü