Uluslararası Kampta 2 Amasya Üniversiteli DABO'lu


Amasya Üniversitesi ve Türkiye Basketbol Federasyonunun yaptığı ikili işbirliği protokolü kapsamında faaliyetlerini sürdüren Amasya Üniversitesi 12 Dev Adam Basketbol Okulunun 2 sporcusu, Afyon'da yapılan 35 yabancı ülkenin sporcuları ve antrenörlerinin de yer alacağı Uluslararası  12 Dev Adam Basketbol Okulları  kampına davet edildi. Kampa davet edilen 20 sporcu arasına giren sporcularımız Efe Ergen ve İlayda Şahiner uluslararası kampta ülkemizi temsil edecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan 12 Dev Adam Basketbol Okulları Anterenörü İbrahim Akön; ''Rektörümüzün 2 sene evvel 12 DABO'yu himayesine almasıyla beraber başarımız arttı. Sporcularımızın Türkiye'yi temsil edecek 20 sporcu arasına seçilmesi Amasya Üniversitesinin bize verdiği emek ve desteğin sonucudur. Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerinin yakından ilgilendiği sporcularımızı kutluyoruz.'' dedi.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Projesinin öncelikli hedefi basketbol sevgisini tüm Türkiye'ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek.

12devvv

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü