ULAKBİM-iThendicate Programı Kullanım Talebi


TÜBİTAK ULAKBİM tarafından sağlanan intihali engelleme programı iThenticate üniversitemizin erişimine açılmıştır. Program doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili kapsamlı bir akademik içeriğe sahiptir.  Makale, ders kitabı, ders materyalleri, proje teklifleri, doktora ve yüksek lisans tezlerinin karşılaştırmasını ve benzerlik analizlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

iThenticate'e yüklenen her belge büyük bir veri tabanındaki belgelerle karşılaştırılmaktadır. Bu veri tabanı içinde 90.000'den fazla önemli gazete, dergi, süreli yayınlar ve kitapların yanı sıra tüm bunlara ek olarak 17 milyardan fazla web sayfası ve arşivi bulunmaktadır. iThenticate, 70.000'den fazla bilimsel dergiden gelen 30 milyon üzerindeki içeriğin ve 150'den fazla yayınevinden 86 milyon üzeri makalenin bulunduğu veri tabanlarını kontrol etmektedir. Yayıncı ortakları arasında CrossRef, Gale, Emerald, ABC-CLIO, SAGE Reference, Oxford University Press, IEEE, Elsevier, Nature Publishing, Ovid, Taylor&Francis, PubMed, Pearson, McGrawHill, Wiley ve EBSCOhost gibi büyük yayınevleri bulunmaktadır.

iThenticate programını kullanmak isteyen çalışanlarımızın erişim tanımlamaları için sibel.adanur@amasya.edu.tr  adresine ad-soyadlarını içeren üniversitemiz adresli elektronik posta adreslerinden [****@amasya.edu.tr] bir e-mail atarak isteklerini bildirmeleri gerekmektedir.

Bilgileriniz sisteme kaydedildikten sonra; sisteme giriş bilgileri belirtmiş olacağınız e-mail adresinize sistem tarafından (info@ithenticate.com  adresli) otomatik gönderilecektir, lütfen bu adresten (info@ithenticate.com ) gelen maili dikkate alıp, e-malinizi kontrol etmeyi unutmayınız Tanımlama işlemleri haricindeki kullanıma yönelik diğer bütün işlemler kullanıcı tarafından yapılacaktır. Erişim tanımlandıktan sonra, http://www.ithenticate.com/ adresinden ilgili videoları izleyiniz ve sisteme Login kısmından girerek kullanabilirsiniz.

 

ith

 

Hızlı Kullanım Kılavuzu İçin Tıklayınız