Türkiye-Azerbaycan İlişkilerine 'Canlı' Bakış


Televizyon ekranlarının sevilen programı Genç Bakış; üniversitemize konuk oldu. Azerbaycan Bağımsız Milletvekili Ganire Paşayeva'nın konuk olduğu program üniversitemizden canlı olarak yayınlandı. Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa kalabalık bir öğrenci topluluğu katıldı.

Milletvekilliğinden önce gazetecilik yapan; yazar, şair, Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu Başkanı Ganire; "Tarihe Adını Yazan Kadınlar" adlı kitabından  dış politikada yaşananlara ve Türkiye-Azerbaycan arasındaki ilişkilere kadar bir çok konuda öğrencilerimizden gelen sorularını büyük bir içtenlikle yanıtladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Genç Bakış Programı" yapımcısı Abbas Güçlü ve program ekibine, programın konuğu Azerbaycan Bağımsız Milletvekili Ganire Paşayeva'ya, gençlerimizin Türkiye- Azerbaycan ilişkileri konusunda bilinçlendirilmesine yaptıkları değerli katkılarından dolayı şükranlarını sundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay programa katılan izleyicilere Amasya ve Üniversitemiz hakkında bilgi verdi. Video için Tıklayınız

gençbakış-ganiree

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü