TÜBİTAK’tan Yeni Yıl Müjdesi


TÜBİTAK ARDEB tarafından yürütülen destek programları kapsamında yeni yılla birlikte Proje Performans Ödülü (PPÖ) uygulaması başlatılacak. Yeni uygulama ile başarıyla sonuçlanan projelerin yürütücü ve araştırmacıları, toplam 30.000 TL ile 100.000 TL arasında ödüllendirilecek.

2013 yılından itibaren başlatılacak PPÖ uygulaması ile ARDEB destek programları kapsamındaki projelerin etkisinin artması teşvik edilecek ve başarılı araştırmacılar ödüllendirilecek. Proje Teşvik İkramiyesi'ne (PTİ) ek olarak ödenecek PPÖ ile yürütücü ve araştırmacılara önemli bir fırsat sunulacak.

ARDEB tarafından başlatılan Proje Performans Ödülü için yürütücüler proje bitiş tarihinden itibaren 3 yıl içerisinde TÜBİTAK'a başvuracak. Projeler; yayın, patent, kitap vb. 9 ana kriter başta olmak üzere 36 alt kriter göz önüne alınarak değerlendirilecek.

Yapılan değerlendirmede alacakları puana göre projeler toplamı 30.000 ile 100.000 TL arasında değişen miktarlarda ödüllendirilecek. ARDEB'in verdiği teşvik (PTİ) ve ödüller (PPÖ) sayesinde TÜBİTAK'ta başarı ile yürütülen ve sonuçlandırılan her bir proje için yürürtücü ve araştırmacılara aylık 4.500 TL'ye kadar ek gelir imkânı sağlanacak.

Ayrıntılar İçin:

http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/ppo_bilgi_notu_0.pdf