Tıp Fakültesine Yeni Dekan Atandı


2011 yılında kurulan Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlık görevini uhdesine alan Prof. Dr. Metin Orbay bu görevi vekâleten Prof. Dr. Üzeyir Gök'e bıraktı. Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Üzeyir Gök yapılan devir-teslim töreniyle yeni görevine başladı.  

Sağlık hizmetlerini Amasya'da ileri düzeye ulaştırmak için çalışacaklarını ifade eden Prof. Dr. Gök; ilimizden büyük illere hasta sevklerini önlemek için gerekli hekim ve ileri teknolojiyi Amasya'ya getireceklerini kaydetti. Tıp Fakültesi dekanlığı görevini Gök'e bırakan üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; ''Üniversitemiz birimlerinde akademik ve fiziki genişlememizi devam ettiriyoruz. Bu dönemde odak noktamıza Tıp Fakültemizi aldık. Amasyalı vatandaşlarımıza sağlık alanında uyumlu bir şekilde çalışarak tedavi hizmetlerini en iyi noktaya getirmeye çalışıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle de bu noktada uyum içinde çalışıyoruz. Tıp Fakültemizin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inandığım dekanımıza Amasya Üniversitesi ailesine hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyorum'' dedi.

dekan1

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tarihçe

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi 15/04/2011 tarih ve 27906 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan 2011/1595 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile 04/04/2011 tarihinde kurulmuştur. Dekanlık ve idari bölümler üniversite rektörlük binasında hizmete başlamış ve 02/08/2012 tarihinde "Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" gereğince Amasya Valiliği ile Sağlık Bakanlığına ait Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesini birlikte kullanılması işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Fakültemizde Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü olmak üzere 3 bölüm bulunmaktadır. Akademik yapı tamamlandığında Temel Tıp Bilimlerinde 10, Dahili Tıp Bilimlerinde 19 ve Cerrahi Tıp Bilimlerinde 13 Anabilim Dalı ile faaliyet gösterecektir. 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü