Teknoloji Üssüne Ziyaret


Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri teknoloji üssünü ziyaret etti. Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ünal Kurt'un nezaretinde bölgenin AR-Ge, inovasyon ve teknoloji alanlarında önde gelen firmalarından Silverline, Timay&Tempo, GM Teknik ve Merzifon Elektromotor firmalarına teknik ziyaret gerçekleştirdiler.

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Sanayi Danışmanı ve Silverline Endüsti ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış öğrencilerimize eşlik etti ve iş dünyasının sırları üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Stratejik ortaklıklar planlanan bu şirketlerin kendilerine her zaman kapılarını açtıkları söyleyen Bölüm Başkanı Kurt, mühendis adaylarımıza her konuda destek oldukları için teşekkürü bir borç bildiğini ve çok faydalı olan bu işbirliklerinin gelişerek daha kurumsal bir yapıya kavuşturulacağını ifade etti.

Öğrencilerin de geziden çok memnun kaldıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Kurt, ''Bu tür teknik gezileri destekleyen üniversitemiz yönetimine de ayrıca teşekkür ediyorum.'' dedi.

gezi-sirverlin

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü