Teknik Bilimler MYO'da Görev Değişimi


Teknik Bilimler MYO Müdürlüğü görevini üç yıldır başarıyla sürdüren Prof. Dr. Feda Öner, bu görevi Doç. Dr. Özgen Korkmaz'a devretti. Öner, rektör yardımcısı olarak yeni görevine devam edecek. Teknik Bilimler MYO'da yapılan devir-teslim programına Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere'nin yanı sıra birçok akademik ve idari personel katıldı. Rektör Orbay; Öner ve Korkmaz'a yeni görevlerinde başarılar diledi.

feda hoca

Bir veda mesajı yayınlayan Prof. Dr. Feda Öner üç yıllık müdürlüğü sürecinde İnternet ve Ağ Teknolojileri, Elektrik, Mekatronik programları olmak üzere üç adet uzaktan eğitim programını faaliyete geçirdiklerini; Nükleer Enerji ve Radyasyondan Korunma Programının açılması için ise gerekli başvuruların yapıldığını ifade etti.

Öner yüksekokul müdürlüğü süresince nasıl bir eğitim anlayışıyla çalıştıklarını şu sözlerle özetledi.

''Öğrencilerimize yenilik yapmayı ve üretmeyi öğrettik. Onlara; fikirlerinin ürüne dönüştürülmesi noktasında destek verip, teşvik ettik. Zira teorik bilgileri derslerde öğreniyor ve uygulamalarını da laboratuarlarda yoğun bir şekilde yapıyorlar. Fikirlerinin ve becerilerinin birer ürüne dönüştüğü proje dersimizde ödüllü proje yarışmamızın ikincisini düzenledik. Bu yarışmada geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok güzel ürünler ortaya çıktı. "Yapay Kol", "Görme Engelliler İçin Elbise", "Engelliler İçin Temizlik Robotu", "Akıllı Sera", "Sigara Savar", "Aydınlatan Çanta projelerden sadece bir kaçı. Yaptığımız yarışmalarla öğrencileri yenilikçi düşünmeye ve mesleklerine aidiyetlerini artırmayı hedefledik. Bu hedeflerimizi geliştirmek için çeşitli kurslar düzenledik. Kültürümüzün de bir parçası olan "Kırk Yama" kursu yoğun katılımla gerçekleşti. Öğrencilerimiz atık kumaşları ustaca değerlendirip şık ve kullanışlı giysiler, süs eşyaları vb. yaptılar. Yılsonu geleneksel defilelerimizle yaptığımız ürünleri sergiledik.

Öğrencilerimizin mesleklerine olan aidiyet duygularının artırılmasında teknik geziler ve dikey geçiş sınavı ile mühendisliğe geçmelerinin çok önemli olduğunu gördük. Bu amaçla iki yıldır ücretsiz DGS kursları düzenliyoruz. 2014-2015 akademik yılında ASELSAN, İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü, MKE Makine Müzesi vb. yerlere teknik geziler düzenledik. Bütün faaliyetlerimiz ulusal görsel ve yazılı basında genişçe yer buldu. Amasya'nın çok kıymetli basın mensuplarına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Ülkemizin 2023 vizyonu bölgemizde ve dünyada lider ülke olmak. Bu da herkesin kendi işini çok iyi yapmasıyla olacak. Biz işimizi iyi yapmaya çalıştık, yapmaya da devam edeceğiz.Teknik Bilimler MYO Müdürlüğü görevimi çok kıymetli mesai arkadaşım Doç. Dr. Özgen Korkmaz'a gönül rahatlığı içinde devrediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Çok başarılı olacağına inanıyorum. Görev devir-teslim törenimize katılan başta Rektörümüz olmak üzere mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Rektörümüz, rektör yardımcılığı görevini yürütmemi uygun gördüler. Kendilerine çok teşekkür ederim, Allah utandırmasın. Saygılarımla''

Teknik Bilimler MYO müdürlüğü görevini 22.07.2015 tarihinden itibaren devralan Doç. Dr. Özgen Korkmaz ise yeni görevinde üniversitemizin gelişimine katkı sağlayacak görev anlayışıyla çalışacaklarını ifade etti. Korkmaz herkesten destek beklediğini kaydetti.

fedahoca2

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü