Taşova MYO İlk Öğrencilerini Kabul Etti


Taşova Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek ilk öğrencilerimizin kayıtlarını Taşova Kaymakamı Engin Uysal, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Genel Sekreter Hasan Özyurt ile birlikte yapan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; yerel değil, bölgesel ve ulusal düzeyde tercih edilebilirlik noktasında önemli mesafeler kaydettiklerini söyledi.

2014-2015 akademik yılının hem üniversitemiz hem de yeni öğrenciler için başarılı geçmesini dileyen Prof. Dr. Metin Orbay, "Üniversitemize hoş geldiniz. Geleceğinizi Amasya Üniversitesiyle birlikte kurmaya karar verip, üniversitemizi tercih eden tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar diliyorum. İlk defa bu yıl Taşova Meslek Yüksekokuluna öğrenci kabul ettik. Yüksekokulumuzu tercih eden 80 öğrencinin 34 farklı ilden geldiğini görüyoruz. İlkler her zaman iyidir. Bazen eksiklikleri de ilkler yaşar. Yüksekokulun bugünkü haline gelmesine ciddi katkıları olan kaymakamımız, belediye başkanımız, ilçe müdürlerimiz, iş adamlarımız da aramızdalar. Bundan sonrada sizleri ve bizleri yalnız bırakmayacaklar. İstihdam odaklı Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri programlarımızdan 2 yıl içerisinde mezun olup ülkemize, milletimize başarıyla hizmet edin." cümlelerini kullandı.

Taşova Kaymakamı Engin Uysal, "Öncelikle çok şanslı olduğunuzu vurgulamalıyım. Hangi kente giderseniz gidin, ilk gittiğiz yerde mutlaka yurt-barınma ile ilgili çeşitli sorunlar yaşanıyor. Bunlar çözebileceğimiz sorunlar. 26 dönüm üzerine, 800 metrekare inşaat alanına sahip okulumuzun binası, el birliğiyle, şu an eğitim öğretime hazır duruma getirildi. Taşova MYO'ya açılan ve ilk öğrencileri olarak geldiğiniz bölümler neredeyse iş garantisi olan bölümler. Posta Hizmetleri Programını 3800 aday, Otobüs Kaptanlığı Programını ise 450 aday tercih etmiş. Bu adayların arasından kayıt hakkı kazanıp Taşova'da buluştunuz. Taşova, Yeşilırmak vadisi üzerine kurulmuş güzel bir Orta Karadeniz yerleşkesi. Hititlerden günümüze pek çok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde 10 bin kişinin yaşadığı Taşova ve Taşovalılar sizleri de ağırlamaya hazır. 2014-2015 akademik yılı hayırlı olsun, tekrar ilçemize hoş geldiniz." dedi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, "Bu yıl iki program ve 80 öğrenci ile eğitime başlayan yüksekokulumuzun önümüzdeki yıllarda açılacak yeni programlarla öğrenci sayısını hızla artacağına inanıyorum. Taşova halkının da üniversite öğrencilerimizi sahiplenmesi gerekiyor. Öğrencilerimize sosyal faaliyetlerde kullanabilmeleri için belediyemize ait halı sahayı verdik. Belediyede açtığımız birimde Taşova'da evini öğrencilere kiraya vermek isteyenler hemşerilerimizi tespit ettik. Gelen öğrencilerimize makul bir ücretle barınma imkânı yaratmaya çalıştık. Taşova'ya ve yükseköğretim yaşamına hoş geldiniz." ifade etti.

Taşova MYOOtobüs Kaptanlığı Programını kazanan Berkay Sipahi'nin babası İbrahim Sipahi ise, "Yozgat Sorgun'dan oğlumla beraber kayıt için geldim ve en az oğlum kadar heyecanlıyım. Araba kaportacısıyım. Dedem beni kaportacının yanına çırak olarak verirken zaman yaşadığım coşkuyu şimdi de hissediyorum. Burada samimi bir ortam gördüm. Belediye öğrencilerin sorunlarını çözmek için bir birim kurmuş, onların yardımıyla barınma sorununu çözdük." sözleriyle duygularını dile getirdi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk'ün ev sahipliğinde düzenlenen öğlen yemeğine ise Taşova Kaymakamı Engin Uysal, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay,Genel Sekreter Hasan Özyurt, ilçe protokolü ile birlikte öğretim elemanları, Taşova MYO'ya kayıt yaptırmak için gelen öğrenci ve öğrenci velileri de katıldı.

taşovaaa

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü