Taşova MYO’da Erken Bayramlaşma


Taşova Meslek Yüksekokulunu Genel Sekreter Hasan Özyurt ile birlikte ziyaret eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay Kurban Bayramı öncesi öğretim elemanlarıyla bir araya gelerek onların görüş ve önerilerini dinledi. Bayram öncesi yaşanan acı tabloların yaşanmaması için sürücüleri uyardı.

Akademik ve idari yapılanmasını tamamlayarak Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri programlarıyla bu yıl eğitim ve öğretime başlayan Taşova Meslek Yüksekokulunun istihdam odaklı gelişeceğini ifade eden Prof. Dr. Orbay, "Yeni akademik yılın hemen başında ilçelerimizde bulunan yükseköğretim kurumlarımızı sık sık ziyaret ediyor ve öğretim elemanlarımızın, idari personelimizin, öğrencilerimizin görüş ve önerilerini dinliyoruz. Taşova'da açtığımız programların ihtiyaç duyduğu akademik kadroları, derslik ve laboratuvarları her geçen gün geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. Taşova MYO'da yeni oluşturulan bilgisayar laboratuvarlarını, öğrenci ve personel yemekhanelerini yerinde gördük. Amasya merkezinde öğrencilerimizin hangi imkânlara sahipse buradaki öğrencilerimizin de aynı imkânlara sahip olması için çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalarda Taşova'da eğitim gören öğrencilerimize Amasya'yı daha yakından tanımaları için bir gezi düzenleyeceğiz. Bu gezi de öğrencilerimiz gerek kafeteryası gerek yemekhanesi ile Amasya'daki üniversite öğrencilerinden çokta farklı imkânlara sahip olmadıklarını kendileri de göreceklerdir.'' dedi.

Geleceğin Eğitimli Şoförlerini Yetiştiriyoruz

Taşova MYO'nun gerçekleştireceği sosyal ve kültürel faaliyetlere yediden yetmişe tüm Taşovalıların katılması arzuladıklarını ifade eden Rektörümüz Orbay; ''Otobüs Kaptanlığı programımızla trafik kurallarına uyacak geleceğin eğitimli şoförlerini yetiştiriyoruz. Malum önümüzde bir Kurban Bayramı var. 5 günlük kurban bayramı tatili yarın başlıyor. Milyonlarca insan tatil için akrabalarının, sevdiklerinin yanına gitmek için yollara çıkacaklar. Yıllardır bayram bitimlerinde açıklanan trafik kazalarının bilançosu hepimizi derinden üzüyor. Aman dikkat! Uykusuz, yorgun araç kullanmayalım. Trafik kurallarına ve hız limitlerine uyalım. Bayramın herkese sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum." cümlelerini kullandı.''

toşovaaa

Programların ardından Taşova Meslek Yüksekokulu personeliyle bayramlaşma gerçekleştirildi.

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü