Taşova Meslek Yüksekokulunda Sona Gelindi


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla 2013 yılı Haziran ayında imzalanan protokol kapsamında anahtar teslim olarak Rönesans firması tarafından üstlenilen yüksekokul binasında son aşamaya gelindi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay beraberinde Taşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Salih Değirmenci ve Genel Sekreter V. Hasan Özyurt ile Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesine ziyarette bulunup Taşova Meslek Yüksekokulu inşaat alanın gezip bilgi aldı.

Amasya Üniversitesi olarak son dönemlerde niceliksel ve niteliksel önemli bir büyüme ivmesi yakalandığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, ''Yakaladığımız ivmenin kazanılmasında akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimizin özverili ve kurumsal kimliğimize güç veren gayretli çalışmaları önemli rol oynamaktadır. Diğer taraftan, milletvekillerimizin, kamu-kurum kuruluşlarımızın idarecilerinin, yerel yönetimlerimizin, sivil toplum örgütlerimizin, ilimizdeki eğitime gönül vermiş insanlarımızın destekleri de asla unutulmamalıdır.'' dedi.

son

Yüksekokul 2014-2015' e Hazır

Amasya Üniversitesinin; bilimsel araştırmalara ayrılan bütçede, desteklenen araştırma sayında, akademik ve idari personel sayısında, teknolojik alt yapıda, laboratuvar imkânlarında, fiziksel alan kapasitesindeki artışta, öğretim üyesi başına düşen yayın sayısında, yayınlara başka araştırmacılarca verilen atıflarda, ulusal ve uluslararası akademik performans ölçümlerinde her geçen yıl daha üst noktalara çıktığını açıklayan Orbay, dış paydaşlarca desteklenen proje sayımızda, uluslararalılaşmada, gelen-giden öğrenci sayımızda bu artışın net olarak görüldüğünü kaydetti.

İstihdam odaklı olarak üniversitemizin yaşadığı yükseköğretim heyecanını Taşova'da da hayata geçirileceğini belirten Rektörümüz; ''Taşova Meslek Yüksekokulunu en kısa zamanda aktif hale getireceğiz. Bu gün burada kaymakamımız ve belediye başkanımızla genel değerlendirme yapma fırsatı bulduk. Taşova Meslek Yüksekokulumuz 2014-2015 akademik yılı içersinde öğrenci alacak ve kısa süre arzu edilen noktaya gelecek." dedi

Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

Taşova Kaymakamı Engin Uysal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Amasya Üniversitesi bünyesindeki yüksekokulumuzun kısa bir süre içerisinde öğrenci alabilir duruma gelecek olması bizleri fazlasıyla memnun etti. Bizler de kaymakamlık olarak yüksekokulumuza her tür desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bir Taşova sevdalısı olarak Taşovalıların yükseköğrenim hayalini gerçekleştirmek bu yıla nasip oldu sözlerini kullanan Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir;''Taşova'da öğrenim görecek öğrencilerimizin sosyal alanda kullanabilmeleri için belediyeye ait halı sahamızı üniversitemize tahsis ettik. Tahsis sözleşmesini de bugün imzaladık. Üniversitemizin talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin de barınabilmeleri için bina tahsisi de gerçekleştirebiliriz. Taşovalılar olarak bu güzide ilçemize hizmet eden Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'da teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Taşova Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılı içersinde ülkemizde sınırlı sayıda açılmış olan, gerek kamu da gerekse özel sektörde istihdam problemi yaşanmayan Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri bölümlerine öğrenci kabul edecek.

tasova-son

 

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü