Spor Kompleksinde Geri Sayım Başladı


Üniversitemiz camiası ve Amasyalıların heyecanla beklediği içerisinde yarı olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu spor kompleksinde geri sayım başladı. Üniversitemiz genel sekreteri Hasan Özyurt, Genel Sekreter Yardımcısı Çetin Alpaslan,  Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Ahmet Peköz spor kompleksinde incelemelerde bulunarak bina kontrolleri İnşaat Mühendisi Caner Taştan, Elektrik Elektronik Mühendisi Abdullah Tokul, Makine Mühendisi Mahmut Kaplan, Kontrol Amiri İnşaat Teknikeri Ahmet İnan'dan mevcut çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Çok geniş olması itibariyle yüzme eğitimleri için de önemli bir mekân haline gelecek olan Amasya Üniversitesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu; üniversitemiz ve ilimize kazandırılırken spor kompleksi de mimarisiyle ilimizin gözde tesislerinden biri olacak. İnşatta incelemelerde bulunan Genel Sekreter Özyurt ''Öğrenciler ve personelimizin yaşadığı yerden keyif almaları için sosyal kültürel projelere önem vermemiz gerekiyor. Üniversitemiz için çok önemli bir yapı olan spor kompleksi hem üniversitemize katkı sağlarken hem de şehrimizin imajına çok olumlu yansımaları olacak. Hepimizin heyecanla beklediği spor kompleksi şimdiden hayırlı olsun'' dedi.

Yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olacak olan spor tesisinin en önemli özelliği; içerisinde yer alan diğer sosyal donatılarla birlikte bölgenin çehresini değiştirecek olması. Fitness salonu, jimnastik salonu, 2 adet sauna ve fin hamamı, dans ve halk oyunları salonu,  kafeterya,  soyunma odaları, antreman havuzu ve yarı olimpik yüzme havuzuyla  modern bir spor kompleksi olan tesisin 315 kişilik de tribünü olacak. 7 kulvarlı, uzunluğu 25 metre, genişliği 15 metre, derinliği ise  1 metre 95  cm olan yarı olimpik yüzme havuzunun da içerisinde yer aldığı spor kompleksi 2015-2016 akademik yılında kullanıma açılacak.

havuz

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü