Söz Artık Merzifon'da


Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Merzifon ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim'i ziyaret eden Orbay, Merzifon'a fakülte kurulması konusundaki gelişmeleri paylaşmak, çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere ilçeye geldiğini ifade etti.

söz artık merzifonda

Merzifon'a fakültenin yanı sıra yurt binası yapılacağını da söyleyen Orbay, "Söz artık Merzifon'da. Biz üniversite olarak, Merzifon için elimizden gelen her şeyi yaptık. Üniversitemize tahsis edilen 80 dönümlük arsanın 20 dönümünü Kredi Yurtlar Kurumuna tahsis ettik. Merzifon her şeyin en iyisine layık." dedi.

Merzifon Kaymakamı Geyim ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, fakülteyle ilgili gelişmeleri Merzifon halkıyla paylaşmaktan büyük bir onur duyduklarını kaydetti.

Fakülte binası ve 500 öğrenci kapasiteli yurt binasının aynı anda inşa edilmesinin bir şans olduğunu açıklayan Geyim, "Merzifon'a İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi kurulması konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Bakanlar Kurulu Kararıyla inşallah onaylanacak fakültenin projesi, Merzifon Belediyesi tarafından yaptırılacak" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı ise fakülte kararının Merzifon'daki eğitim ve sosyal yaşamın hareketliliği açısından büyük bir gelişme olduğunu vurguladı.

Kaynak: AA