SOLOTÜRK Uçağının Gösterisi Nefes Kesti


Amasya Genelgesi'nin imzalanışının 95'inci yıldönümü nedeniyle 12- 22 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde Türk Hava Kuvvetleri SOLOTÜRK F-16 uçağı, Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi semalarında nefes kesen bir gösteri sundu.

SOLOTÜRK F-16 gösteri uçağı, Amasya semalarında birbirinden güzel hareketler sergileyerek, alanı dolduran insanlara coşku dolu anlar yaşattı. Gösteri sonrasında Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay SOLOTÜRK ekibini tebrik ettiler. Etkinlikte konuşan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, "Gücünü aziz Türk milletinden alan, Türk milletinin istiklalinin, bağımsızlığının en büyük güvencesi ve teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Türk Hava Kuvvetleri'nin SOLOTÜRK uçağı gerçekten dosta güven, düşmana korku vermiştir. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Gösteri öncesi 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Bando ekibi konser verirken, Amasya Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi de bir gösteri sergiledi.

SOLOTÜRK uçağının gösterisi nefes kesti

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü