Senato Toplantısı Taşova’da Yapıldı


Üniversitemiz Senatosu 'Stratejik Plan Çalışmaları' gündemi ile Taşova'da toplandı. Taşova Kaymakamlığının ev sahipliğinde yapılan toplantıya Taşova Kaymakamı Engin Uysal da katıldı.

Yapımı devam eden Taşova Meslek Yüksekokulu inşaatı hakkında bilgi veren Taşova Kaymakamı Engin Uysal "Taşova için yaklaşık 10 yıldır bir hayal olan Meslek Yüksekokulu yapılan girişimlerle bitirilme aşamasına doğru hızla mesafe kat etmektedir. Konuyu yakından takip ediyoruz. 2014 yılının Mayıs ayında bitirilmesine müteakip, çevre düzenlemesi de yaptırılarak yeni sezonda öğrenci alacak duruma gelecektir. MYO sürecimizdeki katkılarından hem de Amasya Üniversitesi senato toplantısını Taşova ilçemizde yaparak ilçemize gösterdikleri ilgiden dolayı Rektörümüz başta olmak üzere tüm senato üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Amasya Üniversitesi olarak meslek yüksekokullarına önem verildiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay "Suluova, Merzifon ve Gümüşhacıköy ilçelerimizde farklı dönemlerde senato toplantılarımızı yapmıştık. Yüksek öğretim heyecanını önümüzdeki yıl yaşayacağımız Taşova ilçemizde tüm senato üyeleri ile birlikte olalım istedik. Taşova MYO okul binası inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. İstihdam odaklı Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetlerine gibi birçok program açacağız. Kaymakamımız Engin Uysal'a ve idestek olan diğer kamu-kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum" dedi.

Senato üyeleri, senato toplantısının ardından Taşova MYO binası inşaatında incelemelerde bulunarak, inşaat hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

taşovaa

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü