Sen de Bir El Uzat!


Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı birinci sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk ödevleri kapsamında Suluova Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiler. Huzurevi sakinlerine yalnız olmadıklarını mesajını vermek isteyen öğrencilerimiz huzurevinde geçirdikleri zaman zarfında onların üzüntülerini sevinçlerini paylaştılar. Sosyal sorumluluk projesine imza atan öğrencilerimizden Hasret Gümüş; bir buçuk ay boyunca huzurevi ziyaretlerini sürdürdüklerini, Yaşlılar Haftasını da huzurevinde geçirdiklerini söyledi. Projeye katılan bir diğer öğrencimiz Merve Ekici ise; "Üniversite öğrencileriyle huzurevi sakinlerinin kaynaşmalarını istedik.Bizonların tecrübelerinden yararlanırken onlara da unutulmadıklarının mesajını vermeyi amaçladık" dedi.

Toplumun yaşlı bireylere karşı daha duyarlı ve daha hassas olmasını isteyen öğrencilerimiz Suluova Kaymakamı Hayati Taştan ile de görüşüp projeleri kapsamında röportaj yaptılar. Yapılan çalışma ve proje kapsamında ilçe huzurevinin seçilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Taştan, ''Yaşlılık kaçınılmaz bir fizyolojik olay. Ülkemizde insanımız yaşlılarına genel manada sahip çıkar. Onların gönüllerini hoş tutmak, dualarını almak bizim insanlık borcumuzdur. Yaşlandığımızda da aynı beklenti içinde olduğumuzun da işaretidir. Sosyal nedenler, hayat şartları büyüklerimize bazen sahip çıkamadığımız zamanlarda sosyal devletin gereği huzurevleri devreye girmektedir. Kimseyi bu konuda yargılamamak gerekir. İlçemizdeki huzurevine haberli, habersiz defalarca gidiyorum, programlarına katılıyorum. Onları kendi programlarımıza davet ediyorum. Onlarla beraber olmak bizim içindeonlar içinde çok önemli ve değerlidir'' cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Suluova Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Talat Keskin ise öğrencilerimizi duyarlılıklarından dolayı tebrik etti. Üniversitemizle beraber birçok proje yaptıklarını dile getiren Keskin; huzurevi sakinlerinin üniversite öğrencilerinin ziyaretlerinden dolayı oldukça memnun olduklarını belirti.

Projeye dahil olan öğrencilerin isimleri ise şöyle: Hasret Gümüş,Merve Ekici,Enes Koçak, Özlem Genç,Teslime Yılmaz.

huzurevii

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü