Şehzade Mustafa Okuluna 1000 Kitapla Geldiler


Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa hazırladığı Gönüllü Elmalar Projesi kapsamında Gönüllü Elmalarımızın İzmir'den konukları vardı. 2013-2014 akademik yılı 2. döneminin başlamasıyla birlikte proje çalışmalara hız veren Gönüllü Elmalar projesi kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesinden gelen öğrenciler, Ziyaret Kasabası Şehzade Mustafa İlk ve Ortaokulu Kütüphanesini kurdular.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin bağışladığı yaklaşık 1000 kitapla kurulan kütüphanenin açılışına üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere, Ziyaret Kasabası Belediye Başkanı Ahmet Kemal Dayıoğlu , Amasya Milli Eğitim Müdür V. Şevki Canlı ve beraberinde proje ortakları, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Kütüphane açılışı kapsamında bir araya gelen İzmir Ekonomi Üniversiteli öğrenciler ile kütüphanelerine kavuşan Şehzade Mustafa Okulu öğrencileri birlikte kitap okuyup sohbet ettiler.

Gönüllü Elmalar projesiyle sosyal yaşamın dışına itilmiş gençlerin sosyal uyumunun desteklenmesi ve sosyal yapının organik bir parçası haline getirilmesi ile gönüllü çalışmaların teşvik edilerek gönüllülük bilincinin arttırılması hedeflendiği projeye katılmak isteyen öğrencilerimiz www.amasya.edu.tr den Gönüllü Elmalar formunu doldurup Gönüllü Elmalar Projesinin bir parçası olabilirler.

 elmalar123

 Gönüllü Elmalar Olgunlaşma Yolunda İçin Tıklayın

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü