Şampiyonlar Belli Oldu


Üniversitemizin ev sahipliğinde 20 - 24 Aralık 2013 tarihleri arasında oynanan Üniversitelerarası 2. Lig Bay-Bayan Voleybol Turnuvası final maçlarıyla tamamlanırken kazanan takımlar da belli oldu.

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda yapılan turnuvanın final maçları bayanlarda, Hitit Üniversitesi ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında oynanırken, maçın galibi Hitit Üniversitesi oldu. 3.lüğü  Sinop Üniversitesi alırken 4. ise Amasya Üniversitesi oldu.

Erkeklerde Cumhuriyet Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi arasında oynanan final maçından galibiyetle ayrılan Cumhuriyet Üniversitesi kupayı kucaklayan takım olurken, Erciyes Üniversitesi 2. oldu. Ordu Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesini mağlup ederek turnuvadan 3. olarak ayrıldı.

Müsabakalar sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar ve Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanı Ünal Aydoğan kazanan takımlara kupalarını takdim ettiler.

Turnuvanın kapanış konuşmasında Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, "Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig Bay-Bayan Voleybol Turnuvası sona erdi. Bu vesile ile voleybol sporuna gönül vermiş tüm sporcuları, antrenör ve teknik heyeti gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Üniversiteleri sadece eğitim veren kurumlar olarak değil, öğrencilerin kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan merkezler olarak görüyoruz. Turnuvaya katılan bütün takımları kutluyorum. Bu organizasyonun gerçekleşmesine katkı sunan başta Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve çalışanlarına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Maçları Rektörümüzle birlikte izleyen Bayanlarda şampiyon olan Hitit Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Reha Alkan ''Şampiyon olmamız çok gurur verici fakat kardeşlerimizin, öğrenci arkadaşlarımızın böyle bir vesileyle bir araya gelmesi birbirleriyle tanışmaları,  kaynaşmaları bizler açısından çok daha önemli. Güzel bir müsabaka oldu her iki takım için de; burada olmaktan ve arkadaşlarımızın bu başarısından dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizi spor gibi bir araya getiren bir paydanın altında görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Bütün arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonuna elim bir trafik kazasında 11 öğrencisini kaybeden Niğde Üniversitesine  ''başsağlığı'' dileyen bir de pankart asıldı.

voleybolll-yeni

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü