Rekor Doluluk Oranı


"Hep Birlikte Daha İleriye" parolasıyla istihdam odaklı büyümeyi ve mesleki-teknik eğitimde kalitenin adresi olmayı hedefleyen ve çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran, eğitimin tüm paydaşlarıyla uyumlu ve işbirliği içerisinde çalışmalarını devam ettiren üniversitemiz; çok yönlü çalışmalarının meyvelerini almaya başladı.

2015 ÖSYM yerleştirmeleri sonucunda üniversitemiz önlisans, lisans ve yabancı uyruklu öğrenci düzeyinde "Rekor Doluluk Oranına" ulaştı. Birinci ve ikinci öğretim programları dahil olmak üzere lisans düzeyinde bir, önlisans düzeyinde üç program dışındaki tüm programlarımızda %100 doluluk oranına ulaşıldı.

tablo2

Yeni kayıt hakkı kazanan öğrencilere ve ailelerine yönelik olarak açıklamada bulunan üniversitemiz rektörü Prof.Dr. Metin Orbay; "Amasya; pek çok medeniyete beşiklik etmiş, tarihin her döneminde kültür, sanat ve bilimsel faaliyetleriyle öne çıkmış uygarlık merkezi bir şehir. Türk tarihi açısından ise Selçukludan Osmanlıya ve Türkiye Cumhuriyetine giden yolda toparlanmanın ve milli mücadele hamurunun yoğrulduğu önemli bir merkezdir. Tarihten devralınan bu mirasın ve gücün kuşaktan kuşağa daha da güçlendirmiş olarak aktarılmasından birinci derecede sorumlu olan kurumların başında "İdeal Üniversiteler" gelmektedir; çünkü ideal üniversiteler; tarihin her döneminde toplumların önünü açan, onların ufuk çizgilerini belirleyen, öncelikli olarak bulundukları bölge insanına, ülkeye ve evrensel anlamda tüm insanlığa artı değer katmak için bilimsel veriler ışığında çalışan en seçkin eğitim kurumları olmuşlardır.

Bugün de Amasya Üniversitesi, 'Ülkemizin çağdaş, dünyada öncü ve önder olması için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edecek ülke ekonomisine, sağlığa, sanata ve kültüre katkıda bulunacak aydın insanlar yetiştiren örnek bir üniversite olma yolunda' emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu yolculukta sizleri de Amasya Üniversitesi Ailesi'nin bir ferdi olarak bugünden sonra aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

"Amasya Üniversitesi Ailesine" ve "Şehzadeler Şehri Tarihin Tanığı Amasya'ya" hoş geldiniz. En iyi dilek, sevgi ve saygılarımla" dedi.

Canlı Destek Hattı: http://canlidestek.amasya.edu.tr/livezilla/

tablo1

 kola1

kola2

kolaj3

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü