Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Orbay mesajında şu cümlelere yer verdi:

"Birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi olan bayramlarımızdan birine daha kavuşmak üzereyiz. Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşımızın acısı bayram sevincimize maalesef gölge düşürmüştür. Güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza yönelik terör saldırıları, sınırlarımız ötesinde devam eden etnik ve mezhepsel çatışma ortamına ülkemizi de çekme gayretlerinin sonucudur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen coğrafyamızdaki bin yıllık kardeşlik ve kader ortaklığını, demokrasi ve hukuk devleti çizgisini kendisine referans alan necip milletimiz, bu günleri sabır ve sağduyu ile aşacak güce sahiptir.

Amasya Üniversitesi ailesi olarak birlik ve beraberliğimize kasteden, güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırılarını lanetliyoruz. Unutulmamalıdır ki, milli birlik ve beraberliğimiz sayesinde tarihimizde nice badireleri birlikte aşmış olan milletimiz, hiçbir ihanete fırsat vermemiştir. Milletimizin başı sağ olsun.

Küskünlerin barıştığı, insanların kardeşçe kucaklaştığı, paylaşımların arttığı günlerin en değerlilerinden biri olan Ramazan Bayramının bütün insanlık âlemine huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, başta Amasyalılar olmak üzere, üniversite camiamızın ve tüm Müslümanların mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık dolu nice bayramlar diliyorum." 

Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü