Pozitif Yaşam, Stres Yönetimi Konulu Konferans Verildi


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKGOP) tarafından çıkarılan"Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi"hibe programı teklif çağrısı çerçevesinde uygulanan"Mesleki Eğitimde Yenilikçi Yöntemler ve Paydaşlar Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesi"başlıklı TRH2.2.IQVETII/P-03/148 referans numaralı proje kapsamında Tokat'ın Turhal İlçesinde yaklaşık 400 kişinin katıldığı bir seminer düzenlendi. Turhal Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen "Pozitif Yaşam, Stres Yönetimi" konulu seminer Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği Başkanı-Eğitimci Bilal Zemin tarafından verildi.

Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ünal Kurt, "01 Eylül 2014 tarihinde başlayan projemizin faaliyetleri etkin bir biçimde devam etmektedir. Prof. Dr. Ülvi Şeker tarafından Merzifon'da, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu tarafından Çorum'da, TSE Başkan V. Doç. Dr. Mehmet Fahrettin Önder tarafından Samsun'da, Merkezi Yeterlikler Kurumu Sınav ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Mehmet Ordukaya tarafından Amasya'da seminerler verilmiştir. Programımız dâhilinde Tokat/Turhal'da da seminerimizi de gerçekleştirdik. Haziran ayında ise uluslararası katılımlı bir çalıştay organize edileceğiz. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgileri www.iqvet148.com internet adresinden alınabilirsiniz. "Pozitif Yaşam, Stres Yönetimi" konulu seminerinde dolayı Eğitimci Bilal Zemin'e, katılımlarınızdan dolayı da tüm Turhalılara teşekkür ediyorum" dedi.

Kişisel gelişim ve değişimin kişinin kendisini tanımasıyla başladığını ifade eden Sosyal Girişimci, Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği Başkanı-Eğitimci Bilal Zemin,"Kendimizi tanır, karşımızdakini iyi dinler ve kendimizi doğru olarak ifade etmeyi başardığımız zaman tüm istediklerimizi elde edebileceğimizi düşünüyorum. Tüm değişim ve gelişim insanın kendisinden başlar. Bir birey kendini düzeltmeden çevresini dünyayı değiştiremez. Başarmak için olaylara pozitif bakmayı öğrenmek gerekiyor. Beynimizi neye inandırırsak onu yaşarız. Yaşamda başarı elde etmek için kendimizin farkına varabilmemiz gerekiyor"şeklinde konuştu.

seminer111

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü