OKÜP Tokat'ta Toplandı‏


Orta Karadeniz Üniversiteleri Platformu (OKÜP) toplantılarının 7'ncisi 11-13 Eylül tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesinin ev sahipliğinde Tokat'ta gerçekleştirildi. Toplantıya üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere, Personel Daire Başkanı Ali Alaçam, Hukuk Müşavirliği avukatlarımızdan Seher Tüfekci ve Ezel Cıroğlu katıldı.

Orta Karadeniz Bölgesinde bulunan 8 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen toplantıya Amasya Üniversitesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Canik Başarı Üniversitesi, Hitit Üniversitesinden rektörler, rektör yardımcıları, personel daire başkanları ve hukuk müşavirleri olmak üzere 22 idareci ve akademisyen katıldı.

OKÜP toplantılarıyla akademisyen, idari personel ve öğrenciler arasında çok yönlü gelişmelerin olacağını belirten Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, bilim ve hizmet alanında önemli tecrübeler edindiklerini, üniversitelerin imkânlarının bu toplantılar sayesinde daha iyi değerlendirildiğini ve yeni uygulamaların üniversiteler arasında ortak kullanım alanı oluşturduğunu dile getirerek toplantının bölge ve ülkemize önemli katkılar sunacağının altını çizdi. 

Yapılan görüşmeler sonucunda önceki toplantılarda alınan kararların uygulama ve sonuçları değerlendirilirken, lisansüstü eğitimde ortak yabancı dilde programlar açılması için çalışmalar yapılması planlandı.

Bir sonraki toplantı gündeminin ise döner sermaye işletmeleri ve değişim programları konuları üzerine olacağı bildirildi.

oküppppp

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı tarihi bir bina olan Deveciler Hanı Devlet Konservatuvarında yapıldı.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü