Öğrenci Danışma Masaları Kuruldu


Amasya Üniversitesi, otobüs terminalinde oluşturulan Öğrenci Danışma Masası ile yeni kayıt için gelen öğrencileri karşılıyor.

2014-2015 akademik yılı kayıtları üniversitemizde 1 Eylül itibariyle başladı ve 5 Eylül'de sona erecek. Türkiye'nin çeşitli illerinden Amasya Üniversitesini kazanan öğrenciler, velileri ile birlikte kayıt yaptırmak için Amasya'ya gelmeye başladılar. Üniversitemiz; şehir dışından kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerini Amasya Otobüs Terminalinde açtığı 'öğrenci danışma masası'nda karşılayıp yapmaları gereken işlemlerle ve çeşitli konularla ilgili ön bilgilendirmelerde bulunuyor.

Amasya Üniversitesini kazanarak şehrimize gelen öğrencilerin kayıt işlemleri sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için kurulan 'öğrenci danışma masası' kayıt işlemleri boyunca  Amasya Otobüs Terminalinde hizmet vermeye devam edecek.

Amasya Üniversitesi fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulları bölüm/programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ön kayıtlarını internet üzerinden yapmaları gerekiyor. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 5 Eylül 2014 Cuma günü mesai saati sonuna kadar kesin kayıt için gereken evraklarını eksiksiz olarak ilgili fakülte/yüksekokulların öğrenci işlerine/kayıt bürolarına teslim ettiklerinde kayıt işlemlerini tamamlamış olacaklar.

terminalll

 

 Kayıt Heyecanı TIKLAYIN

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü