Nevruz Bayramı Üniversitemizi Coşturdu


Toprağın yeniden canlandığı, yeşilin her tonunun sayısız renkteki çiçekle buluştuğu baharın müjdecisi nevruz bayramı üniversitemizde coşkulu bir  etkinlikle kutlandı. Eğitim Fakültesi kampüs alanında düzenlenen nevruz etkinliğinde öğrenciler ateş yakarak, halay çekip şarkı söylediler.

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından organize edilen ve üniversitemiz Eğitim Fakültesi yerleşkesinde düzenlenen nevruz kutlamalarına Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, öğretim elemanları, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yüzlerce öğrencinin katıldığı nevruz etkinliğinde konuşan üniversitemiz Rektörü Orbay, barış ve kardeşliğin sembolü olan nevruz bayramının ülkemizdeki barış ve kardeşlik anlayışının pekiştirilmesine katkı sağlamasını diledi.

Nevruz ateşiyle birlikte kutlamada sahne alan üniversitemiz Halk Dansları  Ekibi Trabzon yöresi oyunlarını sahnelerken Kırgızistan Halk dansları topluluğunun icra ettiği şarkılar ve dans gösterileriyle renklenen nevruz kutlamaları halaylar eşliğinde sona erdi.

NEVRUZ2

Nevruz Bayramı etkinliklerine ait daha çok fotoğraf görmek için Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız için TIKLAYIN

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü