Mezuniyetler


Amasya "Yükseköğrenim kenti" olma yolunda emin adımlarla yürürken, üniversitemiz de istihdam odaklı olarak hızla büyümeye bu akademik yıl da devam etti. 2014-2015 akademik yılında 4 bin 200 mezunla vedalaştığımız üniversitemizde başarılı geçen bir akademik yılı daha geride bıraktık. Fakülte ve yüksekokullarımızdaki mezuniyet törenlerinin ardından Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Fen Bilimleri Enstitüsü, Fizik Anabilim Dalı ve UZEM önlisans mezuniyet törenleri de yine aynı coşkuyla üniversitemiz çatısı altında yapıldı.

Uzaktan Eğitim Önlisans Mezuniyet Töreni

2014-2015 akademik yılı uzaktan eğitim önlisans mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 513 uzaktan eğitim önlisans öğrencimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun oldular. Mezuniyet törenine Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Gökdere, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Feda Öner, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Ayar'ın yanı sıra birçok akademik ve idari personel, mezun yakınları katıldı. Gerçekleştirdikleri projeleriyle yerel ve ulusal basında sık sık gündeme gelen Amasya Üniversitesi uzaktan eğitim önlisans öğrencilerin yaş skalası ise 59-20 yaş arasında değişiyor.

LİSANS

 

UZEM Yüksek Lisansta İkinci Mezunlarını Verdi

Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı ikinci mezunlarını verdi. Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektörü Vekili Prof. Dr. Murat Gökdere, UZEM Müdürü ve aynı zamanda Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Recep Çakır, Genel Sekreter Hasan Özyurt, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler ile aileleri de katıldı.

ENSTİTÜ

 

Fizik Anabilim Dalı İlk Mezunlarını Verdi

Fen Bilimleri Enstitüsü, Fizik Anabilim Dalı ilk mezunlarını verdi. Figen Koçak; Fizik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hasan Tanak danışmanlığında ve Arzu Coşkun ise Doç. Dr. Betül Mavi danışmanlığında yüksek lisans tezlerini başarıyla savunarak mezun oldular.

FİZİK

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü