Mevlana Değişim Programı İlk Yolcularını Uğurladı


Üniversitemiz, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan Mevlana Değişim Programının ilk yolcularını Tayland'a uğurladı.

İlgili akademisyenleri Tayland'a uğurlamadan önce Mevlana Kurum Koordinatörlüğünde bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Mevlana Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Oktay Eser, Uzman Didem Lap ile Mevlana Değişim Programımızdan yararlanmak üzere Tayland'a giden Sağlık Yüksekokulundan Yrd. Doç. Dr. Mukaddes Örs ve Öğr. Gör. Gonca Gül katıldı. Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Mevlana Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Eser, ''Üniversite olarak çok önemsediğimiz Mevlana Değişim Programında aralarında İran, Kosova, Hindistan, Rusya gibi ülkelerin de olduğu 12 ülke ile anlaşmamız bulunuyor. Bu anlaşmaların ilk meyvelerini 2014 - 2015 akademik yılında almaya başlayacağız zira değişim programından yararlanmaya hak kazanan iki akademisyenimizi anlaşmalı ülkelerimizden Tayland'a uğurladık. Akademisyenlerimizin gittikleri ülkelerde kazanacakları akademik donanım üniversitemizin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bu ziyaretlerin devamının her geçen gün artmasını temenni ediyorum'' dedi.

Değişim için çok heyecanlı olduklarını söyleyen Tayland yolcusu akademisyenlerimiz ise, uluslararası alanda yapılan değişimlerin hem farklı kültürlere bakış açısı kazanmada hem de farklı eğitim sistemlerini inceleyerek akademik deneyim kazanmada çok önemli olduğunu ifade ettiler.

 

mevlanaaaa

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü