Merzifon MYO Bir İlke İmza Attı


Ulusal, bölgesel ve uluslararası alanda tercih edilen, yönlendirici ve lider bir kuruluş olan Türk Standardları Enstitüsü (TSE), tarafından Merzifon Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine eğitim programı düzenleniyor. Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Güven Gürbüz, TSE yetkilileri tarafından eğitim programı düzenlendiğini belirterek, öğrencilere verilen bu eğitim programı sonucunda sertifika verileceğini de belirtti. Bu proje TSE'nin, okullarda yaptığı proje bazında ilk olma özelliği de taşıyor.

akın23

          Eğitim Teknik Programları Kapsıyor

 TSE tarafından düzenlenen eğitimin, teknik programları kapsadığını ifade eden ve bu tür eğitim organizasyonlarının öğrencilerin yaratıcı ve rekabet gücüne katkı sağlayacağını vurgulayan iş yönetimi alanında TSE'nin çok önemli bir kuruluş olduğunun altını çizen Proje Koordinatörü Gürbüz, her bir eğitimin 1 - 2 gün süreceğini ve ilk olarak Merzifon'da başlayacağını söyledi. Gürbüz, ''Dünyanın güvenilir ve itibar edilebilir markalarından olan TSE sertifikasını almak öğrencilerimiz açısından büyük bir şans. Türkiye ve dünyada geçerli olan bu sertifikanın iş yaşamına geçişte onlara büyük katkı sağlayacaktır.'' dedi.

Türkiye'de Bir İlk

Eğitim çalışmalarına katılan Türk Standardları Enstitüsü Başkanlığı Bursa Kalibrasyon Müdürü Mustafa Ekin; TSE'nin çalışmaları hakkında bilgi vererek; "Enstitümüz standart hazırlama, ürün belgelendirme sistem belgelendirme, laboratuar, ve kalibrasyon hizmetlerini ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı bir şekilde yürütülmektedir. TSE söz konusu faaliyetler kapsamında, enstitü kimliği ve misyonu gereği sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile hem üretim hem de hizmet sektöründe yer alan kurum ve kuruluşlar için eğitim programları düzenlenmektedir" ifadesini kullandı.

Merzifon Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen eğitim programlarının TSE tarafından okullarda yapılan ilk program olma özelliğini taşıdığını da ifade eden Ekin, bu program sonucunda bir sertifika verileceğini ve verilen sertifikanın da  öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulmalarında büyük kolaylık sağlayacağını belirtti.

 

 Amasya üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü