Merzifon MYO'dan GO-KART Projesi


Merzifon MYO öğrencileri bir yıllık emeklerinin ürünü projelerini sergilediler. Sergiyi ziyaret edip öğrencilerden bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'a Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile akademisyenler de eşlik etti. 

Merzifon MYO'nun teknik programlarında okuyan öğrenciler derslerde gördükleri teorik bilginin uygulamaya aktarılması aşamasında ortaya çıkardıkları ürünlerini kurdukları stantlarda sergilediler.

Güneş enerjisiyle çalışan evden dünyanın en ilgi çeken mimari eserlerinin yer aldığı minyatürlere, Bilgisayar Programcılığı öğrencilerinin tasarladığı personel takip Sisteminden tekstil ürünlerine kadar birçok proje ziyaretçilerin beğenisine sunuldu

Saatte 55 Km Hız Yapabiliyor

merzifon-go

Merzifon Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü öğrencileri tarafından tasarlanan iki çeşit GO-KART aracı yaklaşık 2 ay gibi kısa sürede hayata geçirildi. Araç; saatte 55 km hız yapabiliyor. Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yılmaz Çakış; Makine Programı öğrencilerinin tasarlayıp yaptığı iki çeşit Go-kartların her aşamasında öğrencilere destek olduklarını belirterek,"Öğrencilerimiz Go-kartların motor ve lastiklerini hazır temin ettiler; diğer kısımlarının tasarım ve imalatını tamamen kendileri yaptılar." dedi.

Öğrencilerin mezuniyet sonrası iş yaşamına atıldıklarında pratik kazanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdikleri projeler ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

merzion-1

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü