Limanı İnceleyip Ro-Ro Gemisini Yerinde Gördüler


Üniversitemiz, öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş hayatına atıldıklarında alana dair öngörülerini geliştirmek adına birçok teknik gezi organizasyonuna imza atıyor. Bu gezilerden birini düzenleyen Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü öğrencileri de Samsunport Uluslararası Liman İşletmeciliği, Samsun Serbest Bölgesine teknik gezi düzenleyip sahada incelemelerde bulundular. 

Öğretim Görevlisi Yusuf Bahadır Keskin koordinatörlüğünde yapılan gezinin ilk durağı Samsunport Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. oldu. Panama bandıralı bir Ro-Ro gemisini görüp inceleme fırsat bulan öğrenciler limanı da sorumlular eşliğinde gezdiler.

Daha sonra Samsun Serbest Bölgesini ziyaret eden öğrenciler SASBAŞ Genel Müdürü Ercüment Kara'yı makamında ziyaret edip Serbest Bölge'nin işleyisi hakkında bilgi aldıktan sonra, Samsun Serbest Bölge Müdürü Kemalettin Yücedal ile birlikte bölgede üretim yapan fabrikaları incelediler.

Ekibin koordinatörü Öğretim Görevlisi Keskin; gezinin öğrencilerin mesleki eğitimleri açısından çok faydalı geçtiğini, teknik geziler sayesinde iş hayatına dair birçok bilgiyi yerinde görerek öğrendiklerini kaydetti. Geziye katılan öğrenciler kendilerine uygulamalı eğitim adına bu imkanı sunan başta üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve SBMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek ile Dış Ticaret Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Bülent Şimşeker olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 limannn

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü