Konferans: Sistematik Tasarım ve İnovasyon


Verimlilik Haftası kapsamında üniversitemiz ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce "Sistematik Tasarım ve İnovasyon" konulu konferans düzenlendi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Gümüş tarafından gerçekleştirilen konferansa Vali İ. Halil Çomaktekin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan V. Metin Yavuz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu Verimlilik Haftası kapsamında yapılan çalışmalar ve etkinliklerle ilgili bilgi verdi. Kuloğlu'ndan sonra kürsüye gelen Bülent Gümüş verimliliğin bir bilinç meselesi olduğunu vurguladığı konuşmasında kaynakların savurganlıktan uzak durularak en iyi şekilde kullanılması gerektiğini söyledi. Fikirlerin bilgiyle birleştirilmesiyle alınacak sonuçların ülkemizin gelişmesine olumlu katkı sağlayacağını belirten Gümüş ayrıca toplumun her kesimine ulaşarak çeşitli etkinlerle bu haftayı en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Konferans soru-cevap kısmının ardından son buldu.

Seminer sonunda Amasya Üniversitesinin ''En Güzel Hediye, En Güzel Miras: Bir Fidan Toprakla Buluşuyor'' parolası kapsamında Bülent Gümüş adına dikilen fidanın koordinatlarının yer aldığı sertifika Vali Çomaktekin  tarafından kendisine takdim edildi.

verimlilik

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü