Kayıt Dönemi Başladı


Amasya Üniversitesi programlarından herhangi birine yerleşen üniversite adayları için kayıt dönemi başladı. 3-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak kayıtlar için Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 5 bin genç kayıt için  birimlerimize gelmeye başladı.

kayıt2

Ön kayıt ve kesin kayıt şeklinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen kayıtların birinci aşaması olan ön kayıtlar internet üzerinden yapılırken bir sonraki aşama olan kesin kayıt ise istenen evraklarla birlikte, öğrencinin kazandığı bölüm için belirtilen tarihte öğrenci tarafından üniversitemiz birimlerinde gerçekleştiriliyor.

İlk Öğrencilerini Alan Programlarımız

Eğitim- öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra evrensel ve akademik bakış açısıyla yetiştirdiği bireyleri, iş dünyasında tercih edilebilir ve sürdürülebilir eğitime sahip profesyonel eğitim kurumu olmak vizyonuyla yola çıkan Amasya Üniversitesi 2015-2016 akademik yılında bazı bölüm ve programları için ilk öğrencilerini almanın heyecanını da yaşıyor. Bu yıl ilk kez SHMYO Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı (2. Öğretim, UZEM), İlk ve Acil Yardım Programı (1. ve 2. Öğretim), Tasarım MYO Grafik Tasarım Programı (2. Öğretim), Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO İşletme Programı (2. Öğretim ), İlahiyat Fakültesi İlahiyat Bölümü (1. ve 2. Öğretim), Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (2. Öğretim ) olmak üzere bazı program ve bölümlere öğrenci alımını gerçekleştirdik.

 

Her Şey Daha Güvenli Bir Gençlik İçin

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi çoğunluğu Amasya dışından gelen öğrencilerimizin huzurlu, güvenli bir eğitim alması ve şehirde kendilerini bekleyen birtakım tehlikelere karşı farkındalıklarının arttırılması amacıyla üniversitelerimiz yerleşkelerinde stant açtılar.

kayıt5

 

İlgili Haberler:

Yeni Kayıt

Canlı Destek Hattı

Öğrencilerimiz 81 İlden ve Yüzde 81 İl Dışından

Rekor Doluluk Oranı

 


 


Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü