I.Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine


2012-2013 Eğitim Öğretim Güz yarıyılında ders kayıtları otomatik yapılan 1.sınıf öğrencilerinin  Bahar yarı yılında ders kayıtları kendileri tarafından sitemizde online olarak yapılacaktır.

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları için Uygulanacak Adımlar!

1- 04-08 Şubat 2013 tarihleri arasında online ders kayıtlarının yapılabilmesi için (İkinci Öğretim Öğrencileri ile Normal sürenin dışında okuyan öğrencilerin mutlaka harçlarını yatırmaları gerekmektedir. )

2- http://obs.amasya.edu.tr/   linkinde yer alan Öğrenci Bilgi Sistemine Kullanıcı adı (T.C. No), ve şifre ile girilecektir.

3- http://obs.amasya.edu.tr/donem-ders-kaydi.aspx   linkinde yer alan Öğrenci Kayıt İşlemleri altında dönem ders kaydı bulunmaktadır. Buradan,

4- 1.sınıflar için Zorunlu Ders, Yök Dersi, Zorunlu Seçmeli Ders, Meslek Dersi gibi Derslerin bulunması durumunda derslerin tamamını onaylayınız.  Dersin Durumu Seçmeli ve birden çok ise sadece birini işaretleyiniz.

5- Seçilen dersleri kaydet butonu ile kaydediniz. Ders Kaydınız Tamamlanmıştır!  uyarısını aldığınızda ders kayıt işleminiz tamamlanmış demektir.  Herhangi bir çıktı almanıza gerek yoktur.   

6- Kayıt haftasından sonra Danışman Hocanız ile görüşünüz.