İşin Mutfağına Gidiyoruz


Üniversitemiz, öğrencilerimizin teoride edindikleri bilgileri pratikte de görmeleri ve iş hayatına atıldıklarında ne tür kurumlarda çalışacakları, nasıl problemlerle karşılaşacakları gibi birçok konuda farkındalık yaratmak adına bir dizi teknik gezi düzenlemeye devam ediyor.

3'üncü Boğaz Köprüsüne Teknik Gezi

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu; İnşaat Teknolojisi Programı öğrencilerinin ardından Harita ve Kadastro Programı öğrencileri ve öğretim elemanları için de; İstanbul'da yapımı devam eden 3'üncü Boğaz Köprüsü ICA şantiyesine teknik bir gezi düzenledi.  Öğrencilerimiz şantiye arazisinde yapılan işlemleri gözlemlenerek sorumlu mühendisler tarafından yapılan bilgilendirme faaliyetine de katıldılar.

teknik1

Öğrencilerimizin derslerde edindikleri teorik ve uygulama bilgilerini büyük bir proje üzerinde uygulanmasını görmelerinin önemine dikkat çeken Mimarlık Ve Şehir Planlama Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Serhat Şenses; üniversitemizin katkılarıyla düzenlenen teknik gezilerin öğrencilerin motivasyonunu, mesleklerine olan saygılarını ve farkındalıklarını artırdığını söyledi. Öğrencilerden alınan geri dönütler değerlendirildiğinde, teknik gezilerin önemini vurgulayan Şenses; teknik gezilerin öğrenmenin tamamlanması ve kalıcı olması açısından önem taşıdığını belirtti.

Suluova MYO'dan Biyogaz Tesisine Teknik Gezi

Suluova Meslek Yüksek Okulu Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü öğrencileri Öğr. Gör. İdris Bektaş koordinatörlüğünde, Suluova'da kurulu bulunan Biyogaz tesisine teknik bir gezi gerçekleştirdiler.  Ayda yaklaşık 5 bin ton hayvan gübresinin işlenerek elektrik enerjisi üreten, üretimin sonunda ortaya çıkan atık gübrelerin de işlenerek kompost gübre olarak  kullanılması planlanan tesisi yerinde inceleyen öğrencilerimiz yetkililerden tesis hakkında bilgi aldı. Yeni reaktörler kurularak üretimin artırılacağını söyleyen tesis yöneticileri  Amasya Üniversitesiyle öğrencilerin staj imkanları, istihdam olanakları noktasında her zaman işbirliğine hazır olduklarını belirttiler.

teknik2

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü