İlçelerimizde Mezuniyet Coşkusu


4 bin 200 mezunumuzla vedalaştığımız mezuniyet törenlerinin son halkasını ilçelerimizdeki meslek yüksekokullarımızın mezuniyet coşkusu taçlandırdı.  Yurdun dört bir yanından mezuniyet coşkusunu paylaşmak için gelen aileler ise iki yıl önce üniversitemize emanet ettikleri çocuklarını teknik eğitimle donatılmış yükseköğretim mezunu birer birey olarak teslim almanın haklı gururunu yaşadılar.

meslek123

Merzifon Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni

Merzifon Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin sevinç ve heyecanının izleyicilere de geçtiği törenlere Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim, Belediye Başkanı Alp Kargı, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Merzifon MYO Müdürü Doç. Dr. Asım Çoban, akademisyenlerimiz, idari personelimiz; öğrencilerimiz ve öğrenci yakınları katıldı.

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Tuğba Falay; ''Kolumuza takacağımız bilezik bizim geleceğimiz, üniversite aydınlığın kapısı bu kapıyı sağlam açın'' dedi.

Merzifon MYO Müdürü Asım Çoban yüksekokul hakkında bilgi verdiği konuşmasında 2014-2015 akademik yılında 285 mezun verdiklerini söyledi. Çoban; ''Uzmanlık alanları doğrultusunda mesleki formasyonla donattığımız mezun öğrencilerimi tebrik ediyor, onlara emek veren hocalarına ve ailelerine teşekkür ediyorum. Değerli gençler, aldığını eğitimle ülkemize en üst seviyede hizmet sunacaksınız. Ülkemizin geleceğine çok ciddi katma değerler sağlayıp ülkemizin birliği için çalışacaksınız. Hepinizin yolu açık olsun'' ifadelerini kullandı.

Merzifon Meslek Yüksekokulu 23'üncü dönem mezunlarını kutlayan Rektör Orbay, eğitimin sadece diplomayla olmadığını gençlerimizin kendilerini hayat boyu geliştirebilecekleri bir felsefi ve mesleki rotalarının olması gerektiğini kaydetti.

Merzifon MYO'da okul birincisi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programından Tuğba Falay, okul ikincisi Yapı Denetim Programından Gökhan Belen, okul üçüncüsü Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programından Cem Erol oldu.

merzifon1

 

Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu  Mezuniyet Töreni

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'da eğitim gören 230 öğrenci mezun olmanın heyecanını yaşadı. Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO öğrencilerinin tören alanında yerlerini almalarıyla başlayan mezuniyet törenini Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Gümüşhacıköy MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri, yüksekokula ismini veren hayırsever işadamı Hasan Duman, kurum ve kuruluş amirleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu takip etti.

Mezun öğrencileri temsilen bir konuşma yapan okul birincisi Aslı İnanlı; ''Amasya Üniversitesinde acıyı da sevinci de iki yıl boyunca birlikte yaşadık. Güzel dostluklar kurduk, hayatımız boyunca yan yana yürüyeceğimiz insanlar tanıdık. Şanslıyız ki çok değerli hocalarımızdan alanımızla ilgili eğitim alma şansı yakaladık. İşsiz kalmak da işçi olmak da memur olmak da bizim elimizde; zira biz Amasya Üniversitesinden alanımızla ilgili gerekli formasyonu aldık'' dedi.

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'nun akademik ve fiziki yapılanmasını ve kurulduğu günden bugüne gelişimini özetleyen bir konuşma yapan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri, "Sevgili Gençler dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç vazgeçmeyin. Çevrenizde sizin gibi düşünmeyen insanlara karşı sakin, sabırlı ve anlayışlı olun. Doğru bildiklerinizi onlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Sizlere bundan sonraki yaşantınızda sağlık, başarı ve mutluluk diler, yolunuz ve bahtınız açık, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim'' cümlelerini kaydetti.

Törende bir konuşma yapan Rektör Orbay, eğitimin yaygınlaştırılmasında sivil toplum örgütlerinin ve bireysel anlamda eğitim gönüllülerinin ön plana çıkması gerektiğini söyledi. Orbay, Gümüşhacıköy'de bunun en güzel örneğinin yaşandığını ifade etti.

Okul birincisi Bankacılık ve Sigortacılık Programından Aslı İnanlı olurken ikinci yine Bankacılık ve Sigortacılık Programından Nesrin Güneş, üçüncü ise Maliye Programından Hakan Gürler oldu.

gümüş1

 

Suluova Meslek Yüksekokulu  Mezuniyet Töreni

Suluova Meslek Yüksekokulu, 2014-2015 akademik yılı mezuniyet töreni geniş katılımla gerçekleştirildi. Törene  Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Suluova MYO Müdürü Yrd. Doç. Cengiz Yıldırım, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci yakını katıldı.

Mezun öğrencileri temsilen bir konuşma yapan okul birincisi Özlem Şeydanur Kar; ''Ortak bir sevinci paylaşmak için buradayız. İki yıl önce bin bir umut, heyecan ve bilinmezlik içinde geldiğimiz üniversitemizden ayrılıyoruz. İnanmak başarmanın yarısıdır. Fakat inanmak yeterli değil, başarıya ulaşmak için hedefler belirlenmeli ve bu yolda gereken çaba gösterilmelidir. Bana mesleğimi sevdiren ve öğreten hocalarıma ve eğitim hayatımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' sözleriyle duygularını ifade etti.

2010 yılında kurulan Suluova MYO'nun bugün 600 öğrenciye ulaştığını söyleyen Suluova MYO Müdürü Yrd. Doç. Cengiz Yıldırım; ''Amasya Üniversitesinin bir birimi olarak üniversitemizi ilçemizde ve ülkemizde en iyi şekilde temsil edebilmek için akademik ve idari personelimizle birlikte yoğun çaba harcamaktayız. Bu çabamız önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecektir'' dedi.

Coşkulu kalabalığa seslenen Rektörümüz Orbay ise mezun olan bütün öğrencileri tebrik ederek ''Milli manevi hassasiyetlerimizden taviz vermeyip bu toprakların gözü, kulağı, sesi olun''sözlerini kaydetti.

Okul birincisi olan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programından Özlem Şeydanur Kar, ikinci Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programından Recep Kuzu, üçüncü ise yine Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programından Dilay Çiçek oldu. Ayrıca Suluova Sanayi ve Ticaret Odası ve Suluova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından dereceye giren öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi.

suluova9

Yüksekokullarımızda törenler konuşmaların ardından başarılı öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli ödül ve hediyelerin verilmesi, temsili mezuniyet belgelerinin dağıtılması ve kep atma seremonisi ve kokteylin ardından son buldu.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü