İlahiyat Fakültesine Dekan Atama


Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi dekanlık görev süresi tamamlanan Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca (YÖK) yeniden dekanlık görevine atandı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay beraberinde rektör yardımcısı,  fakülte dekanları, yüksekokul ve enstitü müdürleri ile Prof. Dr. Şuayip Özdemir'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar diledi.

Prof. Dr. Metin Orbay yaptığı açıklamada,"İlahiyat Fakültemizin akademik ve fiziki anlamda oluşumu, İlahiyat Fakültesi dergisinin yayımlanması gibi çalışmalar başta olmak üzere pek çok çalıştay,konferans, seminer, panel ve benzeri etkinlikler düzenlenmesi Dekanımız Prof. Dr. Şuayip Özdemir başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Amasya Üniversitesi ailesi olarak ikinci dönem dekanlığında hocamıza başarılar diliyoruz"  ifadelerini kullandı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, "Fakültemizin kuruluşundan kısa süre sonra öğrenci kabul etmesi ve diğer çalışmaları başarıyla gerçekleştirmemiz üniversitemizde oluşturulan ekip ruhunun bir sonucudur. Fakültemiz; akademik ve idari personeliyle uyum içerisinde, Amasya'daki sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarıyla barışık bir şekilde öğrencilerine en iyi eğitim olanaklarını sunma gayretine devam edecektir" dedi.


Atama


 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü